תכלס - שיווק באינטרנט

קידום ובניית אתרים

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • שיווק באינטרנט - זה תכלס. (16/05/2011)

  אז יש לכם אתר אינטרנט,אבל איך גולשים ימצאו אותו?/ נכתב ע"י אריה גלר תכל'ס קידום ובניית אתרים

   

   

  ישנה את הדרך לפרסם אתר אינטרנט במודעות בעיתונים ואפילו בלוחות מודעות,בעוד שהדפסת כתובת האתר שלכם על כל דבר ובכל מקום היא התחלה טובה.

   

   ישנן דרכים נוספות וחשובות יותר להעצים את נוכחות האתר שלכם ברשת.

   

   מאחר ויותר אנשים משתמשים באינטרנט על בסיס יומי,לעסקים חייבת להיות נוכחות אינטרנטית בולטת על מנת לשרוד.

   

  נכון,אנשים עדיין משתמשים בדפי זהב, בל בדרך כלל הם גם (או רק)מחפשים את המידע הנחוץ להם ברשת.

  מנועי חיפוש הם האמצעי העיקרי למציאת מידע באינטרנט,בערך חצי מיליארד עד מיליארד,חיפושים מבוצעים מידי יום בענק מנועי החיפוש  גוגל.

   

  החיפוש במנועי החיפוש מתבצע על ידי סריקה של תוכן הדפים ברשת וחיפוש אחר משפטים רלבנטיים,הרובוטים מוצאים את דפי

   הרשת שהם זוחלים בה באופן מתמיד ומחפשים אחר תוכן חדש ועדכני.

   

  בשלב הבא מנועי החיפוש משתמשים באלגוריתמים שונים על מנת לעבד את המידע ולהעבירו כתוצאות לחיפוש אחר מילת המפתח או משפט המפתח.

   

  למרות שגוגל הוא מנוע החיפוש המוביל שמשתמש בשיטה זו,ישנם מנועי חיפוש "מהדרגה השנייה" שפועלים באותו אופן,אולם עבור כל מטרה גוגל הוא מנוע

  החיפוש העיקרי ומהדיווחים האחרונים עולה שהוא מרכז כ- 86% מכלל תוצאות החיפוש במנועי חיפוש בעולם.

   

  יחד עם מנועי חיפוש חופשיים כמו גוגל,ישנם אתרים בתשלום שמציעים דרכים שונות לרישום אתרים,הרישום בהם מסייע להופעה בשאר 500 מיליון החיפושים המתבצעים מידי יום.

   

   גוגל והמערכת הקשורות אליו אחראיים למרבית תוצאות החיפוש של אתרים ששילמו על מנת להופיע בהם , מיקום בתשלום ברשימת תוצאות מאפשר למפרסם להציע מחיר על מילות מפתח ולקבוע את מיקומה של המודעה שלהם בקישורים הממומנים באתרים המכילים תוכן , המפרסמים מחויבים בתשלום לפי קליק כלומר בכל פעם שהמחפש לוחץ על הקישור שלהם שמופיע כתוצאה של החיפוש הם משלמים את המחיר עליו התחייבו מכאן נגזר המונח תשלום לפי קליק (PPC  ).

   

   

   

  הכללה בתשלום בתוך רשימה היא מעט שונה,ישנם מאגרי נתונים מסוימים שדורשים מבעלי האתרים לשלם על רישום האתר,אם הדפים שלהם רלבנטיים לחיפוש הם יעלו ברשימת התוצאות,כאן נדרש תשלום שנתי.

   

   

  כל שלוש השיטות הללו חשובות מפני שהן מובילות למרבית תוצאות החיפוש,אולם יש להתייחס ל- SEO   {קידום אתרים}כאל המרכיב היסודי ביותר בנוכחות האינטרנטית של אתר נתון.

   אתם יכולים לחשוב שאתם מקבלים תנועה אל האתר שלכם אבל האם כל אחד שמחפש אחר המוצרים או השירותים שאתם מספקים יכול למצוא אותם?

   

  לכל אתר יש קהל יעד וחשוב להפיק את המרב מתוכנו של האתר שלכם ולהתמקד במילות ומשפטי מפתח רלבנטיים למוצרים ולשירותים אותם אתם מציעים,זהו הפן המהותי של הדירוג בגוגל.

   בגוגל משנים כל הזמן את האלגוריתמים כך שיוכלו להעביר תוכן איכותי יותר וחברות SEO   עובדות כל הזמן בניסיון לעקוב אחר שינויים אלה ולשנות את הדפים והתוכן

  על מנת להגיע לדירוגים טובים - זוהי הסיבה העיקרית לכך שיש לשכור את שירותיה של חברת SEO  .

   

  מרבית בעלי העסקים עסוקים בניהול עסקיהם ואין להם די זמן על מנת ללמוד את נושא דירוג האתרים.

   חברת תכל'ס חברת SEO   מקצועית,מכירה היטב את התעשייה המשתנה הזו ויכולה לסייע לכם בקידום האתר שלכם.

   

  עכשיו,אחרי שעשיתי לתכלס קצת יחסי ציבור הנה כמה עצות חינם:

   

  הדבר הראשון שעליכם להביא בחשבון בנוגע לאתר שלכם הוא מיקוד מילות מפתח ומשפטי מפתח,הנה כמה שאלות שעליכם לשאול את עצמכם תוך כדי תהליך זה:

   

  מהו המוצר שלי?

   

   כיצד יחפשו אחריו חברי? (שאלו אותם!)

   

   למה הם מצפים כשהם מוצאים את האתר שלי?

   

   ולבסוף,כיצד הם ימצאו את האתר שלי אם אינם יודעים את כתובתו?

   

  אולי יש להם את כרטיס הביקור שלכם עליו מודפסת כתובת האתר ואולי הם ניחשו את הכתובת והצליחו,אולם במרבית המקרים הם יבצעו חיפוש אחר מילת מפתח.

   

   השאלה היא האם הם מצאו את האתר שלכם או את האתר של המתחרים שלכם?

   

   

  בדיוק בנקודה זו חברת SEO   יכולה להמליץ לכם על מספר פעולות חשובות ולצייד את האתר שלכם במה שדרוש לקבלת דירוג גבוה במנועי החיפוש.

   

  אותם הדברים אמורים גם לגבי חברות אזוריות מכיוון שכולם משתמשים יותר באינטרנט הם פונים אל המחשב כשהם מחפשים אחר שירותים מקומיים,פן זה של האינטרנט מתחיל להתפתח ממש עכשיו

   

  ועדיין יש מקום רב לשיפור ,בסופו של דבר נגיע למצב שעסק ללא אתר אינטרנט יסבול מנחיתות גם אם מדובר רק במכולת שכונתית.

   

   

  את האתר שלכם יהיה ניתן למצוא באמצעות תוכנו ובאמצעות יכולתם של הרובוטים לסרוק את הרשת,למצוא את הדפים שלכם ולמפתח אותם לתוך מאגר הנתונים שלהם.

   

   מעצבי אתרים רבים אינם מנצלים את ה"טריקים" הרבים ובכך הופכים דפים רבים לבלתי ניתנים למציאה,יכול להיות שהתוכן שלכם טוב אבל אם הרובוטים אינם יכולים למפתח את האתר שלכם אין לו כל ערך.

   כ- 80% מכלל הדפים שמופיעים באינטרנט כיום אינם ממפתחים {ממפותחים > מאונדקסים מהמילה אינדקס}במנועי החיפוש.

   

  פירוש הדבר,שמרבית האנשים אינם מגיעים אליהם - למשל מנועי החיפוש אינם יכולים למפתח כראוי אתרים שבנויים עם מסגרות ואתרים שמכילים הרבה רכיבים גראפיים מורכבים או רכיבי פלאש.

   מעצבי האתרים ובעלי העסקים אחראיים להבטיח שניתן יהיה למצוא את האתרים שלהם,נכון יש מספר אתרים שהיינו רוצים שאף אחד לא ימצא בעזרת חיפוש כמו אתרים אישיים ומידע עסקי

   סודי אם מדובר בכך הרי שגם במקרה כזה מפתח האתר אחראי להבטיח שדפים אלה לא ימופתחו.

   

   יש שיטות רבות שיכולות לגרום לכך שחלקים מהאתר שלכם לא ימופתחו כמו למשל תגיות מיוחדות בתוך הקוד ו/או ספריות מוגנות על ידי סיסמא.

   

  המפרסמים באינטרנט צריכים לקחת אחריות על שמירת האינטרנט מלא בתוכן איכותי שקל למצוא אותו.

   

  הניסיון שלנו בחברת תכל'ס ומחקרים אינסופיים שאנו מבצעים יכולים לסייע בפיתוח נוכחות אינטרנטית טובה וקלה למציאה עבור העסק

  שבבעלותכם ובסופו של דבר להביא לפניות עסקיות.

   

  אריה גלר - תכלס פרסום אתרים


   
 • קידום אתרים במנועי חיפוש - מילים במילים (16/05/2011)

  קידום אתרים במנועי חיפוש ,מילים במילים/נכתב ע"י אריה גלר

  אני רוצה לומר כמה מילים על קידום אתרים במנועי חיפוש ומילים.

   למעשה, אני רוצה לדבר על קטגוריה מיוחדת של מילים, מילים שאולי אתם אינכם חושבים שהן חשובות, אפילו חיוניות, להצלחת העסק המקוון שלכם בשיווק באינטרנט ככלי .

   

   

  אני יכול לדבר על יחסי המרה או על שיעורי הדחייה של דפים, על העלות לפי מבקר, על היחס בין מבקרים חדשים לחוזרים, על מספר הצפיות הממוצע לדף, על ערך הזמנה ממוצע, או על המושג החביב עלי לאחרונה "דביקות" הדפים, או על מספר אינדיקאטורים חשובים נוספים לביצועיות (KPI), כולם הם המילה האחרונה בענף כרגע כולל מכונית חשמלית.

   

   

   

  אחת הדרכים לבדוק באילו מילים משתמשים אנשים לתיאור דבר כזה או אחר, היא להשתמש באחד מכלי העזר היעילים להצעות למונחי חיפוש שאנו מציעים בגוגל עצמו בדף החיפוש וללמוד איך גוגל מציע לנו מילות מפתח שונות  - ביקוש והיצע בקידום אתרים.

   


  טיפ - מה שגוגל מציע לנו בעת שאנו רושמים מילת חיפוש הוא מציע גם ללקוחותינו.


  . כאן תוכלו להקליד מילים ומשפטים שבהם אתם רוצים להשתמש כמילות מפתח לאתר שלכם ולראות מציע גוגל  ניתן במהירות לראות את ההבדל בין המילים שאנו חושבים שאנשים משתמשים בהן על מנת להגיע אל השירותים שלנו לבין המילים שהם משתמשים בהן בפועל לקוחותינו הפוטנציאליים:
   בשפה המקצועית בשפת קידום אתרים "סקר מילות מפתח".
  למשל:


  כשבודקים את משפט המפתח פיתוח אתרים, משפט נפוץ בשימוש בין העוסקים בתחום ומשפט בו אני משתמש לעיתים קרובות כשאני מתאר את מה שאני עושה התוצאות יכולות לעבור את ה 1000000 בזמן נתון.

  זה לא מספר רע כל כך, אולם מאחר וכל הרעיון הוא להגיע למונח הטוב ביותר, החלטנו לנסות עוד מספר משפטים חלופיים. כשבדקנו את המשפט עיצוב רשתי, מספר החיפושים הממוצע 18000 .
  נו, ואתם יכולים לנחש באיזה משפט בחרנו?
  ולפיכך  פיתוח אתרים הוא הרבה יותר ידידותי למנועי החיפוש בהליך קידום אתרים ובבחירת מילות המפתח שלכם.

   


  מילת אזהרה:
  ישנם אלה המאמינים שאם ישתמשו בטקטיקות הגונות פחות, יוכלו להשפיע יותר על הדירוג שלהם בדפי התוצאות של מנועי החיפוש.
   מאחר ונתקלתי בתיאוריה הזו יותר מפעם אחת במהלך הקריירה שלי, הרשו לי לומר שהשימוש בטקטיקות כאלה יכול להביא לתוצאות טובות לטווח הקצר, אולם מהר מאד מנועי החיפוש יחשפו אתכם, יחסמו את הכתובת שלכם, וכל מה שהשקעתם באתר שלכם ירד לטמיון ובמקרים גרועים תאלצו להחליף את כתובת האתר שלכם.


  חשבו היטב על דרכי האופטימיזציה וקידום האתר שלכם במנועי חיפוש .
  לכל מנועי החיפוש הגדולות כמו גוגל, יאהו, או MSN, יש בניינים מלאים באנשי מקצוע מבריקים שנשארים ערים כל הלילה ובודקים מה הן השיטות הטובות ביותר לגבור על כל מי שמנסה לרמות, זה נכון מה שאמרו לכם בילדותכם, כנות ויושר הם תמיד הדרך הטובה ביותר  וח.. תמיד צף.
   חשוב שתזכרו זאת כשאתם מחפשים לעצמכם חברת קידום אתרים מקצועית לשיווק האתר שלכם במנועי חיפוש.


  אלו רק מילים...
  בחברת תכלס אנו חותרים כבר מתחילתו של כל פרויקט לקידום אתרים הן עבור המשתמשים האנושיים והן עבור הרובוטים.


   אתר שיופיע בעמוד הראשון של התוצאות, עבור מילות המפתח שבחר הלקוח, ימשוך אליו מבקרים וישמור אותם באתר למשך הזמן הנחוץ לביצוע הפעולות שאתם הלקוח שלנו מעוניינים שיבצעו באתר שלכם.
   והחשוב ביותר, אתר בו נוכל אנו להתגאות בכך שבנינו אותו באמצעים ישרים ויעילים של קידום אתרים אורגני במנועי החיפוש וקידמנו אותו בגוגל

  אתר בעל גישה הוליסטית לאסטרטגיה העסקית, כתוב בצורה מקצועית, עם שיווק אינטרנטי, פיתוח ותכנון, שכולם מבוצעים על פי תכנית כוללת ועל מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. רק כך נוכל להוביל אתכם ואת העסק אותו אתם מנהלים למקום בולט ולהבטיח לכם את הלקוחות הממוקדים שאתם רוצים וצריכים לצורך הצמיחה העסקית של העסק שלכם באינטרנט.

  ישנן שלוש עובדות מוכחות לגבי קידום אתרים במנועי חיפוש באינטרנט:

   - קידום אתרים היא שיטת השיווק האינטרנטית היעילה ביותר ביחס לעלותה.

   - קידום אתרים במנועי חיפוש מספקת לכם בדרך כלל תמורה מהירה לכספכם, לעיתים 
     קרובות ניתן להגיע לתוצאות כבר בתוך 30 ימים.

   - תהליך קידום אתרים -  ממשיך להביא תוצאות זמן רב לאחר שפרויקט הקידום
     הסתיים.


  פנו אלינו עוד היום ע"מ להעלות את הפניות באתר האינטרנט שלכם.


  אריה גלר - תכל'ס קידום אתרים


  # מילים בקידום אתרים במנועי חיפוש #

   

   


  אבל כל מה שאומר כאן על KPI הוא, שאלה הם רק מדדים להתקדמות קמפיין הקידום שלכם, הם יספקו לכם כמות כזאת של מספרים שכל מתמטיקאי ישמח לקבל והם נותנים לכם מידע בסיסי שימושי אם עשיתם את שיעורי הבית שלכם, אם העיצוב והתכנון שלכם אופטימאליים, כולל קידום אתרים במנועי החיפוש ואם השתמשתם במילים הנכונות כבר מהשלב הראשון.
  מילים אומרות דברים שונים לאנשים שונים
  אתם יכולים להגיד (הו) ואני אומר (או).... וההוא שעומד שם בפינה יאמר (היידי הו).
  לכולנו, מסיבות שקשורות לחינוך, תרבות, גיאוגרפיה (ואולי גם מסיבות תורשתיות/חברתיות) יש דרך ייחודית משלנו להתייחס לדברים. {האג'נדה הפסיכולוגית שלי}

   יש לנו עגה מיוחדת שקשורה לתחום העיסוק שלנו, למוסדות החברתיים אליהם אנו משתייכים ולמוסדות הלימוד בהם למדנו, ורובנו משתמשים בה כתווית מזהה ואולי אף כתווית המסמלת איזו שהיא עליונות או סוג של בידול.

   
  אבל כל מי שאי פעם ניסה לקבל תשובות לשאלות פשוטות ממישהו שאינו רוצה או אינו יכול לדבר בשום שפה אחרת פרט לעגה הפרטית שלו, יודע שמדובר
  בעניין בעייתי ביותר {ראה מגדל בבל }


  מה שאני מנסה לומר הוא, שלא חשוב כמה העגה הפרטית שלכם נפלאה, ההוא שם בפינה לא יוכל למצוא אותה במנועי החיפוש ולכן לא יוכל לדעת עליה כלום אם לא תתחילו להשתמש, לפחות בחלק מהזמן במילים מובנות לכולם מהות קידום אתרים ושימוש במילות מפתח.
  המילים שתוכלנה להוביל אנשים אל האתר שלכם ולהחזיק אותם שם זמן שיספיק להם לביצוע הפעולה הרצויה לכם (להירשם, להצטרף, לקנות וכדומה), הן אותן מילים שעליכם למצוא ולהשתמש בהן.
   הדבר החשוב ביותר שעליכם לזכור הוא, שממש כמו שאתם לא חיפשתם אחר כל אותם KPI שהזכרתי קודם, כך גם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לא בהכרח מחפשים אחר המוצרים או השירותים שלכם על פי אותם שמות ומילים שאתם משתמשים בהם לתיאורם.


  הדבר הראשון שאני אומר ללקוחות חדשים שמבקשים לשפר את מיקומם ברשת הוא להתחיל לשוחח עם לקוחותיהם ולגלות כיצד הם קוראים לשירותים ו/או למוצרים שהם מציעים.
  אחרי שהם עוברים את שלב המבטים המוזרים והרמת הגבות, הם מבינים שהלקוחות שלהם משתמשים במילים שונות לחלוטין לתיאור העסק או המוצר שהם מציעים.


  אופטימיזציה של מילות החיפוש כהכרח לקידום אתרים במנועי חיפוש ושיווק אתר האינטרנט שלכם בגוגל , ללב ליבו של העניין -  באילו מילים ישתמשו הלקוחות הפוטנציאליים שלכם על מנת למצוא את המוצר/שירות אותו אתם משווקים?


  בעולם המקושר של האינטרנט, העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לכם, אל תניחו הנחות, אין שום סיבה לנחש כל דבר באינטרנט הוא מדיד ונספר......
  כל מה שאינכם יודעים בוודאות (ואני תמיד מנסה לחשוב על עצמי כאילו איני יודע דבר) ניתן לבדוק ולהוכיח, בדרך כזו או אחרת במיוחד בקידום אתרים.

   


  עד לפני זמן לא רב נהגנו לומר, "תבנה את האתר והם כבר יגיעו אליו".


  כיום, כשיש בערך שני מיליארד אתרי אינטרנט ומספרם הולך ועולה בקצב מסחרר, יהיה מדויק יותר לומר:

  "אם הם יצליחו למצוא את האתר, אולי הם יכנסו אליו לרגע".


  קידום אתרים במנועי חיפוש ( קידום אתרים -  SEO) עוסק בדיוק בזה.
  בהפיכת האתר שלכם לגלוי וקל לאיתור, בהעלאת הסבירות שברגע שיימצא על ידי הגולשים הם ייכנסו אליו ויישארו בו למשך הזמן הנדרש לביצוע הפעולות הרצויות לכם מכרית מוצר או שירות שאתם רוצים לחשוף, נדון כאן בחלק מהשיטות באמצעותן ניתן להגיע ליעדים אלה בשימוש בקידום אתרים במנועי חיפוש במספר טכניקות.


   
 • המדריך המלא לקידום ובניית אתרים באינטרנט (16/05/2011)

  מדריך לבניית אתרים + ושיווק באינטרנט /נכתב ע"י אריה גלר חברת תכלס

   

  מבוא למדריך:
  ראשית, אני מודה לכולכם על שאתם מקדישים מזמנכם לקריאת: מדריך לקידום ובניית אתרים באינטרנט.


  מדריך זה עוסק באותם היבטים נשכחים של קידום אתרים ובניית אתר אינטרנט בצורה נכונה.
  אספתי מידע ממקורות שונים  + ניסוי וטעייה ואני עובד באופן מתמיד על שיפור התוצאות של לקוחותיי.
  אני כל הזמן תר אחר דרכים נוספות לשיפור התוצאות בקידום אתר במנועי החיפוש.
  אני מאמין בעקרונות "דבר נכון" של שיווק באינטרנט.

  א - מגלים מחדש את אתר האינטרנט - מהי המשמעות האמיתית של בעלות על אתר אינטרנט?

  כיועץ לשיווק באינטרנט אני נפגש עם בעלי אתרים רבים שתרים אחר דרכים לשינוי ושיפור אתרי האינטרנט שלהם.
  אני פוגש גם אנשים רבים שרוצים להראות נוכחות ברשת ומעוניינים להקים אתר חדש.
  לרובם {לא לכולם} יש מכנה משותף,חוסר הבנה או גישת ריחוף.
  אני מכנה זאת תפיסה לקויה של המציאות או במילים פשוטות ריחוף , מאחר ולעיתים קרובות יש שוני גדול בין מה שהאינטרנט יכול לעשות עבור עסק מסוים לבין מה שבעל העסק חושב שהאינטרנט יכול לעשות עבורו.
  לעיתים קרובות בעלי עסקים מניחים שרכישת כתובת אינטרנט "דומיין", בניית אתר והשקתו באינטרנט, יובילו באופן קסום אלפי אנשים אל האתר שלהם, שיבקרו בו וירכשו את המוצרים המוצעים בו כאילו הגיעו לשוק הצף בתאילנד.

  ב - עדיף שתשכחו את המשפט "אם תבנה את האתר הגולשים יבקרו בו".


  בעלי עסקים יודעים שהדברים אינם מתרחשים כך בעולם האמיתי, אז מדוע שהעולם המקוון יהיה שונה???

  אולי הבום הטכנולוגי "אתרי אינטרנט" שהתרחש לפני שבע עד עשר שנים הוביל לשבר בהבנה או שאולי היה זה התהודה שגרמה לנסיקה המטאורית במחירי המניות של חברות היי טק ובניית אתרים בארץ ובחו"ל.


  אני יכול לשמוע את מחשבותיהם של אנשי העסקים מהדהדות במצב הכלכלי של היום "אני חושב שזה יקרה גם עם העסק שלי - בום" - התשובה שלי לכך היא, "טוב, זה לא סביר, אבל עם הזמן תוכלו להגיע לתוצאות לא רעות" עם השקעה שמתאימה לכם בלקדם את העסק שלכם דרך האינטרנט.

  הדבר החשוב ביותר כשמתחילים בפרויקט של קידום אתר במנועי חיפוש, הוא להבין שהדבר מצריך מחויבות לטווח ארוך - זה לא סטוצ' ללילה.
  שיווק באינטרנט אינו משימה פשוטה ויש להקצות לה מימון מספק.


  יש לבצע התאמה ראויה בין מועדי הסיום לבין השינויים הנדרשים - לאורך כל הדרך יידרשו שינויים והתאמות של העיצוב והמערכת.
  אני מוצא שחשוב להבהיר סוגיה זו ולבצע תיאום ציפיות מול הלקוח ולקבוע יעדים מציאותיים לטווח הרחוק שיגדירו את הציפיות מהאתר ובאיזה אופן ניתן להגיע ליעדים אלה.
  אם כן, מה צריכים להיות היעדים שלכם כשאתם בוחנים את האפשרות לבצע קידום באתר שלכם?
  לכולם יש את אותה מטרה. לשפר את דירוג הדפים, להעלות את מספר המבקרים באתר ולבסוף, להעלות את כמות המכירות של המוצר או השירות באמצעות האתר.


  בכל מה שנוגע ל- SEO ולהשגת מטרות אלה חשוב שיהיו לכם מספר עקרונות, והעיקרון הראשי שלי הוא, "אתרים טובים מקבלים דירוג טוב ואתרים רעים מקבלים דירוג רע אם בכלל".
  ככל שמשתפרת טכנולוגית מנועי החיפוש ויכולת החידוד של תוצאות החיפוש הופך העיקרון הזה ליותר ויותר נכון.


  אני מאמין בתוצאות שמגיעים אליהן באמצעות עקרונות ושיטות של תוכן , שקיפות , ונגישות ועניין לגולש המיקוד הוא הגולשים ולא מנועי חיפוש.

  מהם אותם עקרונות בקידום אתרים?
  ניתן להשוות זאת לעשיית דברים ביושר ובדרך הנכונה, ללא סיכון ובלי "קומבינות".
  אז, הקימו אתר טוב עם ייעוץ כמובן , השיגו לו קישורים טובים {לא לבד אנחנו לשירותכם} , צרו תוכן טוב ובעל מידע רב {אנחנו יודעים לכתוב} והמשיכו לעשות זאת כל הזמן - ככה תהיה לנו הכנסה קבועה  ותהיו לקוחות הזהב שלנו.

  כך תהיו בדרך הנכונה לדירוגים טובים באמצעות עקרונות השיווק באינטרנט
  מדוע יש לעשות את הדברים על פי "עקרונות השיווק באינטרנט"?

   
  קחו בחשבון שלמנועי החיפוש יש מידה מסוימת של יכולת הבנה, אינטליגנציה מלאכותית.
  הם קולטים בקלות אתרים מזוהמים או קישורים לאתרים שאין להם שום רלבנטיות וקישורים צולבים בעייתיים. צריך להיות חכמים לטווח הרחוק ולרצות שהעסק שלכם יצמח באופן אורגני, טבעי.
  אם כך, כיצד עלינו להתקדם בשיפור האתר שלכם ולשפר את דירוגו במנועי החיפוש באופן טבעי הרי לשם כך אתם כאן - וגם אנחנו!!!

  ג - בואו נעבור יחד על מספר עקרונות שעליכם לדעת בבניית אתר אינטרנט.

  1 - כתובות האינטרנט:
  כשבוחרים בכתובת אינטרנט (דומיין), יש לבחור בכתובת שיש לה קשר למוצר או לשירות שאותו אתם עומדים לספק ושתהיה פשוטה ככל האפשר.
  בבחירה זו יש לשלב גם את שיקולי החברה והמוצר או השירות.
  חשוב לשתף בהחלטה את צוות השיווק והבנייה של המוצר, אולם חשוב גם להתייעץ עם מומחי הקידום. חשוב להקצות די זמן לשלב זה ולהחליט בתבונה.
  בחרו שם פשוט וקליט, שקל לזכור אותו, אמרו אותו בקול רם וודאו שהאדם הפשוט יכול להבינו.
  רבים מאנשי המקצוע בתחום הקידום מאמינים שרכישת כתובת ותיקה, שכבר מצויה ברשת זמן מה, תמנע את השלכתה על ידי גוגל לארגז החול.

  2 - מהו אפקט ארגז החול?
  מונח זה מתייחס למה שגוגל עושה לאתרים או לכתובות חדשים שאינם מוכרים לו - אתרים נוכרים עם תעודה.
  במקרים רבים ההשלכה לארגז החול גוזרת על הכתובת החדשה דירוגים הרבה פחות מטובים בתוצאות החיפוש. ללא קשר למאמצי הקידום, ההשלכה מפחיתה את רלבנטיות האתר ואת דירוגו בחיפושים.
  אם אתם יכולים להשתמש בכתובת הותיקה שלכם, חשוב שתקחו זאת בחשבון.
  אם תחליטו לרכוש לכם כתובת חדשה, הקפידו שזו תהיה רלבנטית למוצר או לשירות אותו אתם מציעים באתר. ודאו שהכתובת פשוטה, רלבנטית ודומה לשם המוצר. הרלבנטיות צריכה להיות השיקול הראשוני שלכם.

  3 - כתובת ספציפית למיקום או כתובת בינלאומית (.com או שמא co.il)?
  אישית אני מעדיף .com, בעיקר מפני שהיא פונה לקהל בכל העולם, אולם אם אתם מעדיפים לשמור על כתובת מקומית רצוי שתרכשו גם את הכתובות הדומות ברמות הגבוהות יותר, כלומר - אם רכשתם את הכתובת yourdomain.co.il, רכשו, אם אפשר, גם את yourdomain.com ע"מ להימנע מגניבות מותג או הפרת סימן מסחר אם וקיים.

  4 - בחירת חברת אחסון:
  המאחסן צריך להיות מהיר, אמין ולספק לכם את כל מה שאתם רוצים וזקוקים לו. עדיף לקבל IP ייחודי.

  ושוב, רבים מאנשי המקצוע בתחום הקידום מאמינים שגם לכך עלולה להיות השפעה גורלית על הדירוג של גוגל אולם מניסיוני זה לא תמיד כך.
  היו לי אתרים שהגיעו לדירוג גבוה עם איחסון משותף,ואחרים שכאשר העברתי אותם לכתובת IP ייחודית על שרת ייעודי הדירוג שלהם קפץ, כך שלא ברור כיצד IP משפיע על דירוגי גוגל - שנוי במחלוקת.

  5 - שיקולי תעבורה:
  כשבוחרים חברת אחסנה חשוב לוודא שניתן להרחיב את התכנית שאתה מקבל כך שניתן יהיה להתאים את האתר לעלייה בכמות התנועה.

  6 - עיצוב האתר:
  ישנם מספר דברים שחשוב להביא בחשבון כשמשנים או מעצבים אתר אינטרנט.

  7 - פלאש:
  הפלאש מאוד פופולארי בשנים האחרונות ואני מאמין שהוא רכיב חשוב.
  זוהי דרך נפלאה להציג מוצרים או שירותים רבים בשטח קטן, לפלאש יש השפעה חזותית אם מבצעים אותו נכון והוא משרה על המבקר באתר אווירה נעימה וידידותית.
   ואחרי שאמרתי את זה, אני מודה, אני שונא פלאש - במינון גבוהה.
  הוא יכול להפוך לסיוט אמיתי בכל הנוגע לקידום במנועי חיפוש.
  חשוב שתדעו, מנועי החיפוש אינם יכולים לקרוא פלאש. מנוע החיפוש לא יכול לקרוא את המלל או את התמונות שבתוכו ואינו מסוגל לראות מה יש בתמונות שמוצגות בפלאש.
  כשמגיעים לפלאש אני מציע שלא לבנות אתר שכולו פלאש.
  אם אתם מעצבים אתר חדש ואתם רוצים להשתמש בפלאש, עשו זאת באזורים שיש להם השפעה רבה על מנת ללכוד את תשומת ליבו של קהל היעד, אולם השתמשו בו בצמצום - כמו באקמול ,רק שכואב.
  חשוב לוודא שכמה שיותר תוכן מילולי (עד למקסימום שעומד בדרך כלל על 200-300 תווים) יופיע בדף בצורת HTML פשוט.

  8 - מסגרות:
  רבים מאתרי האינטרנט הותיקים עוצבו עם מסגרות. המונח מסגרות מתייחס למצב שבו דף הבית, הדף הראשי, הוא למעשה דף מסגרת שכולל בתוכו מספר דפים.
  זה מקשה על מפתוח {אינדקס} הדפים במנועי החיפוש ורצוי להימנע מכך.
  למרות שגוגל כבר ממפתח אתרים ממוסגרים, חשוב לציין שמרבית מנועי החיפוש החשובים האחרים עדיין אינם מסוגלים לעקוב אחרי קישורי המסגרת.
  הם רואים רק את הדף הראשון ומתעלמים מכל המסגרות הפנימיות.
  זה מהווה בעיה בקידום האתר, מאחר וברוב המקרים הדפים הפנימיים מכילים את מילות המפתח לתוכן.
  כיום מעצבי אתרים אינם נוהגים להשתמש במסגרות, אולם רצוי להבהיר שאינכם מעוניינים באתר עם מסגרות.

  9 - עימוד הדף:
  ממחקרים עולה שרובוט הסריקה של גוגל (גוגלבוט) סורק את דפי האינטרנט משמאל לימין ומלמעלה למטה. ולכן, על סמך פיסת מידע זעירה זו אך משמעותית, חשוב למקם את מילות המפתח ואת המידע החשוב ביותר בחלק העליון של הדף ומצד שמאל.
  זוהי אמירה כללית שאינה לוקחת בחשבון את עקרונות העיצוב ואת המופע החיצוני.
  אבל חשוב לזכור אותה במהלך עימוד הדף.
  מקמו את מילות המפתח הרלבנטיות ביותר בצידו השמאלי העליון של הדף.


  10 - שפת JavaScript:
  זוהי שפה נפוצה בשימוש אצל רבים ממעצבי האתרים המקצועיים, עבור תפריטים, חלונות קופצים, מבזקים ב- וכדומה, איני מציע להשתמש בתפריטי ג'אווהHTML בדפי האתר, אם יש בנמצא תפריטי ג'אווה קטנים רבים שהם בעלי קוד מצומצם - ניחא.
  אל תעמיסו את האתר שלכם בג'אווה מה שיקרה הוא יעלה את נפח הדף, את משך זמן הטעינה שלו ומנועי החיפוש אינם יכולים להבין אותו.

  11 - גודל התמונות באתר אינטרנט:
  הקפידו שהתמונות תהיינה קטנות והשתמשו רק במה שאתם צריכים באמת. זה חיוני לשמירה על יכולת הטעינה החוזרת של הדף ולהבאת המידע אל מסכו של הגולש מהר ככל האפשר אל נשכח זוהי מלחמה של קליק על העכבר.

  12 - לינקים ידידותיים למנועי חיפוש ושמות דפים/ קבצים:
  דפים דינאמיים מהווים חסם לדירוג גבוה במנועי החיפוש.
  במיוחד כאלה שמסתיימים ב- "?" או ב- "&".באתר דינאמי, המשתנים מועברים URL והדף נוצר באופן לעיתים קרובות מתוך מידע שמצוי במאגר הנתונים, כמו ברבים מאתרי החנויות המקוונות, דפי HTML נורמאליים הם סטאטיים - הם בעלי קוד מוטבע.
  דפים עם URL דינאמי קיימים במספר מנועי חיפוש, כמו גוגל ואלטה ויסטה, למרות שבאלטה ויסטה טוענים שהזחלן שלהם אינו יכול לסרוק URL דינאמי, הזחלן מפרש את "?" באין ספור דרכים - חלק מהדפים יכולים ליצור באופן אוטומטי מספר עצום של URL, שלוכד את הזחלן בתוך לולאה אין- סופית.

  13 - ככלל, מנועי החיפוש לא "יחבבו" מסמכים ש:
  מכילים "?" או "&".
  מסתיימים באחת מסיומות המסמכים הבאות: .cfm, .asp, .shtml, .php, .stm, .jsp, .cgi, .pl
  אלו יכולים להוביל ליצירת מספר גדול של URL.
  על מנת להימנע מסיבוכים, עדיף שתשקלו יצירת דפים סטאטיים כשאפשר, ועדיף עם שימוש במאגר נתונים לעדכון הדפים ולא ליצור דפים שמחליפים תוכן באופן קבוע.

  14 - נושאים כלליים:
  הנושאים בחלק זה של המאמר אינם נושאי SEO טהורים אבל הם חשובים למטרה הכוללת - העלאת המכירות. קראו את הדברים, חשבו עליהם, התייעצו עם המעצב/ת שלכם ועם צוות השיווק.
  קבלו החלטות מושכלות בנושאים אלה כשאתם חושבים על קהל היעד לכם ועל מטרות האתר שלכם.

  15 - גודל המסך:
  65% מכלל המסכים בעולם פועלים ברזולוציה של 1024x768.
  13% נוספים פועלים ברזולוציה של 800x600, 20% פועלים ברזולוציות גבוהות יותר , אין מידע לגבי 2% הנותרים - משולש ברמודה.
  זה משפיע על אופן העיצוב - בוודאי.
  אני מציע תמיד לעצב עבור המשתמש בעל הרזולוציה הנמוכה ביותר, אולם לעיתים קרובות רזולוציה של 800x600 מגבילה מאד ולכן אני נוטה להמליץ על רזולוציות מעט גבוהות יותר 1024x768.
  רזולוציות לא גבוהות מספיקות בשביל לעצבן את משתמשי 800x600 ולהביא אותם "לנטוש" את אתרכם אבל ניתן להתאים היום אתר אינטרנט בכל סוגי הרזולוציות כדאי שיראו טוב גם במסכים גדולים יותר. אני מבצעים שקלול של משתמשי היעד שלנו וכמות התוכן המיועדת ומוצאים איזון טוב בין השניים.
  אני בדרך כלל ממליץ עבור רזולוציה של 1000x620 שנותנת תוצאה טובה גם למשתמשי 1024x768 שיכולים לראות כך את הסרגלים של הדפדפן ושל חלונות.

  16 - צבעים ונושאים:
  אחד מההיבטים החשובים ביותר של שיווק ומכירות הוא צבע. לצבעים יש משמעויות שונות, ממש כמו למילים.
  זהב הוא צבע שמסמל עושר ושפע.
  לבן הוא צבע שמסמל טוהר, תמימות וניקיון.
  ורוד הוא צבע שמסמל נשיות ורכות.
  ירוק הוא צבע שמסמל טבע ורעננות
  אדום הוא צבע שמסמל סכנה ולחץ.
  כחול הוא צבע שמסמל רוגע, אינטליגנציה. מרבית האנשים ברחבי העולם מעדיפים את הצבע הכחול. לעיתים קרובות הצבע מסמל "אמון".

  השימוש בצבע מקבע תדמית מסוימת והוא נפוץ בקהילת השיווק ועדיין, כשמבקרים באתרים של חברות לקידום אתרים לא נראה שלצבע יש תפקיד כלשהוא בקידום האתר שלהם עצמם.
  והרי חלק מהצבעים שמצאתי באתרי חברות המתמחות ב- SEO:
  תכלת, צבע שמרמז על חולשה.
  אדום, צבע שמשמעותו סכנה.
  כתום, שמרמז על קלות ראש. כתום הוא אחד הצבעים הפחות אהובים באמריקה {לידע כללי}
  בארץ הצבע האהוב הוא ירוק "$" או כתום מדשדש רצוי בתוך מעטפת קרטון עם סמל בנק גדול.


  למרות שבחירת צבע אינה קשורה ל- SEO אני רואה בה גורם חשוב ביותר למה שאנו מנסים להשיג באמצעות SEO מכירה של יותר מוצרים ויצירת נאמנות צרכנית כלפי החברה שלכם - הלקוח שלנו.
  עליכם לשקול ברצינות ביצוע של מחקר צבע.
  אני מציע לכם ללמוד את הצרכנים שלכם, לסקור בחירות צבע שונות ואת הקשר שלהן למוצר אותו הן מייצגות ולהחליט באופן מושכל.
  אם אתם בספק, אני מציע לדבוק בבחירה הבטוחה ביותר, צבעים מקובלים בעיצובים נעימים לעין.

  פורמט Gif ללוגו ו- jpg טיפ:
  חשוב להשתמש בפורמט Gif בלוגו וברקע ובפורמט jpg לתמונות באתר שלכם.
  זה יסייע להפחתת הגודל וישפר את בהירותו הכוללת של האתר.


  17 - דפדפן - "אוי א ברוכ" האתר עקום:
  חשוב לוודא שאתר האינטרנט שלכם פועל באקספלורר, פיירפוקס ובאופרה והיום גם כרום של "אבא" גוגל.
  בדיקה של דפדפנים נוספים יכולה אף היא להוות יתרון, אולם ארבעת אלו הם הדפדפנים העיקריים בהם משתמשים גולשי האינטרנט כיום (2011).

  איני חושב שיש טעם שאצטט נתונים סטטיסטיים על פילוח דפדפנים באוכלוסיה מפני שאתם צריכים שהאתר שלכם יעבוד בכולם.
  המתאם בין דפדפנים W3C מושלם למטרה זו.
  וכך, הגענו לסוף החלק הראשון של המדריך לבניית אתרים ושיווק באינטרנט. ישנם נושאים רבים שיש להביא בחשבון כשמעצבים אתר או בונים אותו על מנת להפכו לידידותי יותר לשיווק באינטרנט, וברור שנותרו שיווק באינטרנט כאן לי עוד מה לספר בנושא שיווק באינטרנט

  מקווה שנהנתם מקריאת המדריך

  אני מאחל לכם מה שתאחלו לי {-:

  אריה גלר

  תכל'ס - קידום ובניית אתרים באינטרנט 

  072-22-22-22-1 למקרה שתרצו לדבר איתנו


   
 • איך להגביר את תנועת הגולשים באתר האינטרנט שלכם (14/06/2011)

       

  מזל טוב! בניתם אתר מעוצב להפליא, השקעתם זמן והרבה כסף

  והעלתם אותו לאוויר באמת כל הכבוד.

   עכשיו אתם מצפים למבקרים שיציפו בהמוניהם את הבונבון שלכם, ושישאירו תגובות מחמיאות אם אפשר.

   אבל אבוי, אף אחד לא בא ואתם נותרים לבד עם המתנה הנוצצת, ממש כמו בכיתה א'... אז אולי שכחו לספר לכם, אבל יותר מהכול אתר זקוק לגולשים שייכנסו אליו, ולשם כך תצטרכו ללמוד איך להגביר את תנועת הגולשים באתר.

  קודם כל, תוכלו להתנחם בכך שאתם ממש לא אובדי העצות היחידים.

  קידום אתר הוא לא פחות מתורה שלמה, שאת עיקריה ננסה לתמצת כאן על קצה המזלג.

  בתור התחלה, כדאי מאוד לפרסם כמה שיותר את השקת האתר, ואל תתביישו לנג'ס גם לבוס ולדודה המעצבנת.

   לאחר מכן, כדאי לעבור לשיטות יותר אפקטיביות כמו פרסום באתרים בנושא דומה לשלכם, קידום במנועי חיפוש, קידום ברשתות חברתיות וכו'.

  כעת הזמן לעבור לאמצעים יותר אגרסיביים המתאימים למי שמבקש לדעת איך להגביר את תנועת הגולשים באתר, שחלקם דורשים השקעה כספית.

   קידום אתרים  בגוגל הוא אחד המומלצים.

  בדרך כלל ההוצאה מחזירה את עצמה, כך שלא כדאי להתקמצן.

  אפשרות נוספת לקידום האתר בגוגל היא באמצעות שילוב מילות מפתח נכונות בתכני האתר.

   כאן כבר מומלץ להיעזר בחברות תוכן וקידום אתרים, וגם אפשרות זו כרוכה כמובן בתשלום.

   

  תוכלו לפנות אלינו כאן  

   

   


   
 • חשיבות התכנים בגוגל (24/06/2011)

   

  חשיבות התוכן בגוגל - ביז'ו גוגל

  גוגל הוא אחת המכונות המשוכללות שהומצאו בעידן שלנו, זה מנוע חיפוש היודע להגיע אל כל פינה ברשת לנתח את המידע, לסנן ולדרג את המידע בסדר חשיבות משלו.

  ישנן עדיין כמה מגבלות לגוגל כגון חוסר יכולת לקרוא תוכנם של תמונות וקבצי פלאש, ( מה דעתכם האם יום אחד גם את זה גוגל יוכל לקרוא תמונות ולפענח אותן? לזהות אתכם יושבים בפרארי מודל 2009 ולידכם..עם..כאלו..גדולים...צונזר )

   

  בכל מקרה, עד שיצליח לעשות זאת,( אנחנו בסובארו עם ...כונפה...צונזר ) אנו בתור מנהלי אתרים חייבים לוודא שאנו מגישים לגוגל את התוכן בצורה הכי מובנית, ברורה ומותאמת לצרכיו.

  מהם צרכיו?

  גוגל מתייחס לכמה משתנים עיקריים

  ( כאלו שאנו יודעים עליהם )

  בכך ניכרת חשיבות התוכן בגוגל - לכותרת הדף, אל מילות המפתח ( כולל בדיקה שמילות המפתח אכן מופיעות במקומות הגיוניים בדף )

   

  תאור הדף -  כותרות ( השתמשו ב- h1, h2, h3 ) על מנת לאפשר לגוגל להבחין בפרקים ותתי פרקים של העמוד.

  כמו כן חשיבות רבה מאוד לכמות הקישורים המפנים אל כל דף.{לפני בדיקת הקישור כמובן}

  מתוך הבנה שככל שהתוכן יותר רלוונטי כך יפנו אליו אנשים אחרים ברשת, בלוגים, אתרים ופורומים העוסקים בנושא.

  גוגל יודע לאבחן איזה מילים מתקשרות אחת לשנייה כאשר מדובר בתוכן, למשל אם הדף עוסק ב"צימרים" גוגל ידע לצפות

   (מביקורים באתרים דומים) שמילים כמו "אירוח" "ארוחת בוקר" "לינה" יופיעו גם אצלכם באתר.

  לכן חשוב שהתוכן באתרכם יהיה אמיתי, כזה שגולשים יוצאים נשכרים ממנו וכך גוגל יעניק לכם חשיבות לתוכן ויציג את העמודים שלכם במקום הנכסף.

  חשיבות התוכן בגוגל גדולה לכן ההמלצה שלנו היא להוסיף תוכן איכותי לאתר בדרך קבע, אחת ליום, לשבוע או "לדור" ( על פי הזמן והאמצעים העומדים לרשותכם ) ולעדכן את הקישורים באתר בכל פעם שאתם מוסיפים מאמר.

  טיפ - לעיתים ניתן לקשר מאמרים ישנים אל המאמר החדש, ובכך להשיג שני ציפורים במכה אחת, גם מאמר חדש, וגם התוכן הישן מסתמן כמתעדכן במסד הנתונים של גוגל.

  בגוגל Webmasters תוכלו לקבוע את הקצב בו גוגל סורק את האתר שלכם, שימו לב שלעיתים סריקה אינטנסיבית מידי יכולה להאט את אתרכם, מצד שני אם ברשותכם אתר העוסק בחדשות יומיות יש חשיבות רבה לכך שגוגל יסרוק את אתרכם כל יום, ואז מומלץ להרים את הבר לסריקת תוכן אינטנסיבית.

  אריה גלר - יועץ אינטרנט

   

  http://www.tachless.co.il


   
 • סודות מנועי החיפוש - איך להגיע לראש הדירוג בגוגל וביאהו? (24/06/2011)

  סודות מנועי החיפוש איך להגיע לראש הדירוג בגוגל וביאהו!

  הרשו לי להראות לכם כיצד כל דף באתר שלכם יכול להגיע לראש רשימת התוצאות ולקבל דירוג #1 עבור כל מילות המפתח שלכם במנועי החיפוש ההצלחה מובטחת.

  נו, ואתם מאמינים לזה? אם אתם כמוני בטוח שכבר ראיתם מיליוני דפים והודעות דוא"ל דומות שמבטיחות לכם ניסים ונפלאות בכל מנועי החיפוש. הבטחות כאלה כוללות פשוט הכל, החל מחברות שמבטיחות לכם שיש להן מידע פנימי ועד ליחסים מיוחדים שיש להן עם גוגל וכל מנועי החיפוש האחרים.
  האמת הפשוטה היא זו:

  אף אחד לא יכול להבטיח לכם שתגיעו למקומות הראשונים בשום מנוע חיפוש. למעשה, אף אחד לא יכול להבטיח לכם שבכלל תופיעו ברשימת התוצאות. אז, היזהרו לכם מהבטחות ללא כיסוי ומחברות SEO שפועלות באופן לא אתי. ויש רבות מהן שם בחוץ.

  אם כך, כיצד תוכלו להגיע לראש רשימת התוצאות במנועי החיפוש? אנסה לענות על שאלה זו באופן הפשוט והמובן ביותר.

  תוכן כן, זה נכון... התוכן הוא עדיין המלך... ככל שתנסו לשטות במנועי החיפוש כך הדירוג שלכם ילך וירד. מנועי החיפוש הולכים ומשתפרים והם כבר מכירים את כל הטריקים של חברות הקידום או של כל מפיצי דואר הזבל למיניהם. אז אל תיפלו טרף לכל פרסומת או הבטחה שקרית.

  תוכן קשור ומנוסח היטב, כותרות ותיאורים רלבנטיים לדפים ולמטא תגיות. הנה לכם, הסוד התגלה... ואם מישהו ינסה לומר לכם או למכור לכם משהו שונה החזירו חזרה את פנקס הצ'קים שלכם לארנק וברחו, נכון ישנם גם דברים נוספים שניתן לעשות על מנת להעלות את הדירוג במנועי החיפוש, אבל שלושת הדברים שמניתי הם הראשונים בחשיבותם.

   כיצד לשפר את הסיכויים שלכם בדירוגי מנועי החיפוש?
  הכירו את מילות המפתח שלכם!!! השתמשו בכלי העזר של יאהו למילות מפתח בכתובת: http://inventory.overture.com/d/searchinventory/suggestion/?mkt=us=en_US  או בארגז החול של גוגל בכתובת: https://adwords.google.com/select/main?cmd=KeywordSandbox על מנת לגלות אילו מילים משמשות את מי שמעוניינים להגיע לאתרים כמו זה שלכם. ברגע שיש לכם את כל מילות המפתח שלכם אל תאבדו אותן... אתם תזדקקו להן עוד פעמים רבות.

   השתמשו במילות המפתח שלכם בתוכן, בכותרות ובתיאורי מטא התגיות.

  אני לא מתכוון שתעמיסו את הדפים רק במילות המפתח,שלבו אותן בתוך משפטים אמיתיים, דפים שיש בהם רק מילות מפתח יפגעו בדירוג שלכם במנועי החיפוש, פשוט קחו את התוכן שיש לכם באתר ושלבו בתוכו את מילות המפתח במקומות המתאימים כך שתהיה להן משמעות בהקשר הכולל של המשפט.

  והנה הסוד הגדול של מנועי החיפוש אל תעשו שימוש יתר במילות המפתח ואל תנסו לדחוס מילות מפתח רבות לתוך דף תוכן אחד.

  שימו את מילת המפתח העיקרית בכותרת, בתיאור ושלבו אותה מספר פעמים בתוכן.

  זה אמור להספיק.

  עשו זאת בכל דף באתר שלכם בהתאם לנושא בו אותו דף עוסק. אני נתקל בכל כך הרבה אתרים שיש להם את אותה כותרת ואת אותו מטא תיאור בכל דף, אל תעשו את אותה שגיאה.

  {כמובן שהתייעצות עם חברה לקידום לא תזיק}

  והנה הסוד הגדול של מנועי החיפוש נסו להשיג קישורים איכותיים רבים ככל האפשר.

  הדרך הטובה ביותר לוודא שקישור כל שהוא הוא איכותי ובעל ערך עבורכם היא להתקין את סרגל הכלים של גוגל, אותו ניתן להוריד מהכתובת: http://toolbar.google.com/ ולהשתמש בדירוג הדפים של גוגל כמדד לערך הקישור.

  אתם יכולים לנסות גם את כלי העזר לדירוג הדף בכתובת: http://www.i4market.com/tools/rankcheck.html. ככל שדירוג הדף גבוה יותר הקישור אליו וממנו איכותי יותר. יתכן שתצטרכו לשלם על קישורים מדפים בעלי דירוג 7 ומעלה אל תשלמו יותר מידי.

  תוכלו גם להשתמש בדירוג הדפים של Alexa או בסרגל הכלים שלהם, אותו תוכלו להוריד מהכתובת: http://www.alexa.com/. ככל שתוסיפו יותר קישורים איכותיים כך יעלה דירוג האתר שלכם במנועי החיפוש.

   התקינו תוכנה לחילוף קישורים... אולם, סננו היטב את הקישורים לפני שתאשרו אותם.

   עוד סוד גדול של מנועי חיפוש הוסיפו תוכן ערכי לאתר, כמו מאמרים, חדשות, בלוגים או כלים רלבנטיים לתחום העיסוק שלכם.
  זה יעלה את מצב הרוויה שלכם במנועי החיפוש. לאתר עם 100 דפים של תוכן איכותי יש סיכוי טוב יותר להימצא מאשר לאתר שיש בו רק 10 דפים.

  סוד נוסף של מנועי חיפוש השתמשו במפת אתר בפורמטXML  של גוגל או מצאו לכם חברה שתיצור אחת עבורכם. http://www.google.com/webmasters/sitemaps/docs/en/about.html

   הציעו למשתמשים שלכם מפת אתר עם קישורים שמובילים לחלקים החשובים ביותר באתר שלכם. אם במפה יש יותר ממאה קישורים, פצלו אותה לדפים נפרדים.

  נסו להשתמש בטקסט במקום ברכיבים גראפיים על מנת להציג את השמות, התוכן או הקישורים החשובים. מנועי החיפוש אינם מזהים את הטקסט המצורף לדמויות או לפלאש. אם אתם חייבים להשתמש בדמויות, הקפידו להשתמש בתגית Alt לתיאור הקישור.

  בדקו את הקישורים וודאו שאינם שבורים ותקנו HTML.

  אם תחליטו להשתמש בדפים דינאמיים (כלומר ב- URL שמכים תווים כמו "?"), חשוב שתהיו מודעים לכך שלא כל זחלני מנועי החיפוש סורקים דפים דינאמיים. חשוב שהפרמטרים יהיו קצרים ולא רבים. אל תשתמשו ב- "&id=" כפרמטר ב- URL שלכם, מאחר וגוגל אינו מתייחס לדפים כאלה כאל דפים.

  שמרו על מספר סביר של קישורים בכל דף (פחות מ- 100).

  השתמשו בקבצי  robots.txt בשרת האינטרנט שלכם. קובץ זה אומר לזחלנים אילו ספריות ניתן לסרוק ואילו לא. וודאו שהקובץ מעודכן ואינו חוסם את הגישה של הזחלנים לתוכן שחשוב לכם שייבדק.

  הבינו את ההבדל בין מנוע חיפוש לבין מדריכי אתרים. מנוע חיפוש משתמש בטכנולוגיה של זחלני חיפוש שסורקים את הרשת בחיפוש אחר אתרים חדשים. המדריכים אינן מחפשים אתרים חדשים. אתם אלה שצריכים להגיש להם את האתר שלכם.

  בדקו את יעילות מילות המפתח שלכם מידי פעם. ישנן אלפי דרכים לחפש אחרי אותו הדבר בדיוק. דפוסי החיפוש משתנים מידי פעם. אתם צריכים לעקוב אחרי שינויים אלה ולהתאים עצמכם אליהם.

  הגישו את האתר שלכם למנועי החיפוש אם מעולם לא הוגש או אם אינכם רשומים באף מנוע מסוים. במרבית מנועי החיפוש הרישום  שמכונה "רישום טבעי" הוא חינם, ובכל זאת קשה להגיע אליהם. את הרישום לגוגל בצעו באתר ADD URL בכתובת http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl.

   

  הגישו את האתר שלכם למדריכים שונים כולל זה של יאהו! ו-. DMOZ בכתובת: http://www.dmoz.org/ . DMOZ  הוא מדריך אתרים פתוח שמתחזק אלפי  אתרים ומדריכים אחרים. רישום במדריך זה מקנה לכם אלפי קישורים אליכם באתרים אחרים. DMOZ הוא המדריך בו משתמש מנוע החיפוש של גוגל. http://directory.google.com/.

  דברים שאסור לעשות.
  - - אל תשתמשו בטקסט או בקישורים סמויים. 
  - - אל תשתמשו בדפי מפתן.
  - - אל תשתמשו בדפים שמכוונים את המשתמשים למקומות אחרים.
  - - אל תשתמשו בשום צורה של טכנולוגיית הסוואה לא משנה כמה שזה יישמע לכם נפלא. היא אולי תעבוד לזמן קצר אבל לבסוף תיתפסו.
  - - אל תשתמשו בתוכן פלאש להעברת מידע חשוב. פלאש הוא יישום שמרבית מנועי החיפוש כלל אינם רואים אותו. פלאש יעיל לאנימציות ולרכיבים אחרים בדף ולא לכל האתר, אלא אם כן יש לאתר גרסה נוספת ב- HTML.
  - - אל תשתמשו במילים מטעות ואל תגזימו בשימוש במילות המפתח שלכם.
  - - אל תשתמשו בטקטיקות של פיתיון והמרה... הן אינן פועלות.
  - - אל תשתמשו באתרים או בדפים כפולים.
  - - התרחקו מחוות קישורים למיניהן כמו מאש, זה רק יכול לפגוע בכם.

  ישנם דברים רבים שמשפיעים על הדירוג שלכם במנועי החיפוש פרט לתוכן שבאתר, ולכן אסור לכם לנסות באובססיביות להגיע למקום הראשון יכול להיות שלעולם לא תגיעו לשם ולא חשוב מה תעשו. נצלו את הזמן לפעילויות עסקיות שבהן יש לכם יותר שליטה על התוצאות.

  אם תמלאו אחר ההנחיות הללו תגיעו לתוצאות הטובות ביותר עבור האתר שלכם, וכמובן, יש דברים נוספים שניתן לעשות - אולם הרשימה שלי כוללת את הדברים העיקריים שמשפיעים על דירוג האתר שלכם בדפי התוצאות של מנועי החיפוש. האינטרנט הוא מרחב עצום והטכנולוגיה משתנה כל הזמן - וכך גם מנועי החיפוש - אתר שממוקם היום במקום הראשון יכול להיות מחר במקום 1001. 

  אתם יכולים לנסות לבצע את כל הפעולות הללו בעצמכם ואתם יכולים לשכור את שירותיה של חברה שמתמחה ב- SEO (קידום ושיווק אתרים במנועי חיפוש), אולם היו ערניים, ישנן חברות רבות שיגבו מכם סכומים נאים ויובילו לתוצאות הרבה פחות נאות, אם בכלל. אני מציע לכם לקבל ייעוץ  ואינפורמציה:

  http://www.eseo.co.il     

   

   

  ומעל הכל, חשוב שתזכרו אין שום ערובה לכך שסוג כזה או אחר של קמפיין שיווקי, ברשת, בדפוס, בטלוויזיה או ברדיו, יוביל לתוצאות הרצויות. ולכן, בחרו את חברת הקידום שלכם בתבונה.

  אריה גלר

   


   
 • מיתוג באינטרנט - למה מי מותג? (24/06/2011)

       

  מיתוג אתרי אינטרנט - למה מי מותג ???

  בבואנו לנסות להבין כיצד אתר אינטרנט נהיה מותג, נתחיל בהבהרת

  המושגים הטכניים.

  משמעות המילה מיתוג הינה הפיכת דבר מה לשם דבר.

  מותג יכול להתייחס למוצר, שירות, אדם או חברה.

  בפסיכולוגיה של השיווק כוללים במונח הזה את כל הרגשות, התפיסות, האמונות והעמדות המתעוררים אצל צרכן ביחס לאותו גורם.

  המיתוג הוא בעצם מעשה הפיכת התדמית של אותו גורם לחיובית, נחשקת, נחשבת, מהנה, מרגשת ואיכותית - למעשה חוויה ומוניטין.

  ככל שמותג כלשהו ישרה את הרושם שהוא "קולי" או יוקרתי יותר "שיק", משתלם יותר או מקנה סטאטוס גבוה בחברה, כך יגבר אצל הצרכן הרצון לרכוש אותו.

   

  המיתוג בא לידי ביטוי בכל היבט של האובייקט :

   

  - החל מהעטיפה.

  - הלוגו.

  - הסיסמא או הסלוגן.

  - הדמות.

  - העיצוב והצבע.

  - במסר הגלוי או הסמוי העומד מאחוריו.

   

  תאגידים, חברות אופנה, אנשי ציבור,תעשיות המזון ,ומוכרי גבינה ברשות הפלסטינאית משקיעים כה רבות במיתוג, עד שאין זה פלא כי כל אדם יודע בדיוק

  במה מדובר כשהמסר הוא:

   

   " אם תשתה את המשקה החום והתוסס הזה, תהיה נאה, צעיר

     כריזמטי ונחשק  - תקבל משמעות לחייך "  

   

    למרות שהמשקה החום והתוסס מכיר כמות של כימיקלים שהייתה הופכת את

    אסון  צ'רנוביל לסוכרייה על מקל.

  מיתוג איכותי נמדד במהירות שבה הצרכן מזהה את המאפיין השיווקי

  ובאילו רגשות אותו הסמל או המותג מעורר.

  לדוגמא המהירות בה מזהים M     צהובה והאם באותו הרגע

  מתחילה לקרקר הבטן ומתחיל הפה לרייר?

   

  אותם עקרונות פועלים על מיתוג אתרי אינטרנט.

  המטרה במיתוג אתר אינטרנט הוא לייצר שם שיהיה מוכר ויעורר אסוציאציה רצויה.

   

  אתר אינטרנט  יכול לבקש ליצור רושם צעיר ותוסס, איכותי ואמין, נועז ופרובוקטיבי,

  אינפורמטיבי וישיר, או כל דבר אחר.

  חשוב, אם כן, לדייק בבחירת המסר אותו מבקש אתר מסוים להעביר כדי להשיג את הדימוי

  הנכון בתודעת ציבור הגולשים באינטרנט.

  בבניית מותג באינטרנט והתדמית הנכונה נכנסים אלמנטים נוספים כגון בחירת שם לאתר, בחירת מילות מפתח מדויקות על פי אופטימיזציה לגוגל, הגדרת מטרתו, בניית מסגרת ויזואלית שמשרתת את התדמית, לוגו, סמל או צבע מזהה, קידום האתר במנועי החיפוש ועוד.

  אם יוצאים מנקודת הנחה כי כל מידע המועבר מהאתר אל המבקר בו תורמים ליצירת המיתוג, אין זה פלא שמומחים בבניית אתרים מקפידים גם על הפונטים בהם ייכתב האתר.

  במיתוג אתרי אינטרנט העיקר הוא לזכור שכל האלמנטים הנמצאים בידינו יכולים לשרת את המסר ולכן על ידי שימוש נבון בהם ניתן ליצור את התדמית שתביא להצלחתו הגדולה של האתר.

  אריה גלר תכלס להיות ראשון זה מחייב!!!

  למיתוג קידום ובניית אתרים לחצו כאן

   

   

   


   
 • איך אני משווק את העסק שלי - שאלות שכל אחד צריך לשאול...... (19/07/2011)

  איך אנחנו משווקים את העסק שלנו טוב יותר כאנשי שיווק ומכירות? 

   

   

   

   הלקוח הוא אני. 

   

   

  הלקוח איננו אדם אחר,זר אשר יש לנצל כל הזדמנות להוציא ממנו את

   

   

  כספו בכל דרך אפשרית , אלא אדם וצרכן כמונו.

   

   

  כלומר:אשר אכפת לי ממנו - הרגשתו והצלחתו חשובים לי.

   

   אדם אחר מהמין האנושי אשר דומה לי ואני מתייחס אליו כמו אל חבר או אפילו

   

  בן משפחה קרוב

   

   

   

   - החשיבה על כל פרט ופרט בתהליך המכירה ללקוח.

   

   - להקפיד על לקוח מרוצה באמת.

   

   - אכפתיות ושירות מהלקוח לאחר המכירה.

   

   - גאווה אישית ביצירה ובעבודה שלכם.

   

   - שאיפה מתמדת למצוינות אישית.

   

   

  כמה שאלות שכל בעל עסק לשאול את עצמו:

   

   

  -    כיצד ניתן לפרוץ את מחסום האדישות של הלקוח הפוטנציאלי ולעורר קניה? 

   

  -    כיצד ניתן לייצר קמפיין פרודוקטיבי לעסק הספציפי שלי?

     

  -    מה ירגש את הלקוח שלנו , מה יכעיס אותו,למה הלקוח יתחבר,איפה יכולת קבלת המסר שלו הגבוהה ביותר? 

   

  -    מהם הרעיונות הסוחפים שלנו לפרסום "שידליק" את הלקוח הפוטנציאלי שלנו?

   

  -    כיצד ניתן לא לבזבז "תחמושת" ולהבקיע גולים מדויקים?

   

   

   

  ענו לעצמכם על שאלות אילו וכך תוכלו לכוון טוב יותר אל קהל היעד שלכם .

   

   

   

  אריה גלר -  תכלס  - להיות ראשון זה מחייב!!!

   

  להיות ראשון זה מחייב.

   


   
 • קידום אתרים בגוגל (06/08/2011)

  קידום אתרים בגוגל - להיות ראשון זה מחייב!!! 

   

   

  לדירוג גבוהה בקידום אתרים בגוגל יכולה להיות השפעה בלתי רגילה

   

  על הצלחת העסק שלכם ועלייה חדה במדד המכירות.

   

   

  מה האפשרויות העומדות בפניכם?

   

  או להעסיק חברה לקידום אתרים ,או אם יש לכם את הזמן

  {ופחות את הכסף} תוכלו לבצע לבד מספר פעולות 

  על מנת לקדם את אתרכם לבד, באופן בסיסי כמובן.

   

  להלן מס' טיפים בקידום אתרים שתוכלו לבצע:

   

   

  1 - באילו מילות מפתח אתם חושבים שיחפשו אתכם הלקוחות הפוטנציאליים. 

   

   

  2 - מילת מפתח יכולה להיות מילה אחת ,אבל מילות מפתח כפולות בדרך כלל

       מועדפות, כי הם יותר ספציפיות ויותר צפויות וסביר להניח שזה מה

       שקהל הלקוחות  שלכם יחפשו.

    

  3 - חשבו על מילים אלטרנטיביות שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם

       יקישו באופן אורגני, שקלו מילות מפתח מפולחות גיאוגראפיות

       ואם הם  חשובות ללקוחות שלכם

       (למשל - ספא באזור נתניה או סלון כלות בתל אביב)

      

   

  4 - תוכלו "להשאיל" כמה רעיונות מאתרי האינטרנט של המתחרים

       שלכם בגוגל,נסו לעשות רשימה של 20 -  30 מילת מפתח רלוונטיות.

   

  5 - השתדלו שמיקום מילות המפתח שלכם יהיו בכותרות של האתר

       ישנה העדפה של מנועי חיפוש שמילות מפתח ימוקמו בתחילת הכותרות. 

   

  6 - רצוי שתכללו מילות מפתח בחלק העליון של העמוד ושוב בחלק התחתון.

   

  7 - השתמשו במערכת ניהול התוכן של האתר שלכם לבצע את

       השינויים הכתובים.

   

  8 - כל גולש שנכנס לאתר האינטרנט שלכם נספר על ידי מנועי חיפוש ומעלה

       את הפופולאריות לאתרכם ומשפר את הדירוגים שלכם במנועי חיפוש.   

      

   

  קידום אתרים  בגוגל דורש ידע בסיסי מוקדם והכנה מוקדמת

  ומעל הכול  -  ניסוי וטעייה.

   

   

  לכל שאלה אנחנו כאן 072-2222221 תכלס ,להיות ראשון זה מחייב!!!

   

  קידום אתר אינטרנט

   

   

   


   
 • איך מפרסמים בגוגל? (19/08/2011)

  איך מפרסמים בגוגל?

  הערוץ שגוגל מציע לפרסום נקרא "גוגל אדוורדס" ובעברית זכה "קישורים ממומנים" .

  ניתן להציג מודעה טקסטואלית שלחיצה עליה תעביר את הגולש אשר

  מחפש את מרכולתכם לאתרכם - נפלא לא?

  איך משלמים?

  בשקלים חדשים כמובן ועל כל גולש שמקליק על המודעה שלכם - אם גולש צפה

  במודעה ללא הקלקה זכיתם - לא תשלמו.

  המודעה תוצג בצד שמאל גוגל ישראל או בצד ימין בגוגל העולמי ניתן לפרסם את מרכולתכם גם בארצות

  אחרות כגון גוגל איראן או גוגל הודו.

  הליך הפרסום בגוגל יכול להתבצע באופן עצמאי על ידי מנהל האתר אם זה ילמד קצת

   את התחום, אך גם בתחום זה ישנם אנשי מקצוע שכדאי להיוועץ עמם ולהיעזר

  בשירותיהם ע"מ לבסס את מילות מפתח התואמות את אופי העסק או

  לסירוגין עזרה והדרכה בממשק המשתמש

   והכרת המושגים הבסיסיים בתחום פרסום זה כגון, יחס הקלקה, קבוצת מודעות, עלות הקלקה ועוד.

  אריה גלר - תכל'ס קידום ובניית אתרים שמדברים עם גוגל!!!


   
 • קידום אורגני (19/08/2011)

  קידום אורגני - פשוט בריאות.

  קידום אורגני הוא קידום של אתר אינטרנט שלא על ידי תשלום למנועי החיפוש (כמו גוגל) אז איך בעצם עושים את זה?
  ראשית הסבר קצר על מנועי חיפוש : מנועי חיפוש הם למעשה מעין אתרים בפני עצמם המכילים בתוכם רשימת אתרים עצומה בכל נושא ונושא בתוך הדאטה בייס שהם מכילים.
  רוב הגולשים המחפשים מידע בנושא מסוים יפנו קודם כל לאחד ממנועי החיפוש, כמו גוגל למשל שהוא הגדול שבהם, יקלידו מילה או שירות , לדוגמא - "נופש בסוריה"...
  החיפושים מייצגים את נושא ההתעניינות שלנו הגולשים או את מה שאנחנו כצרכן מחפשים ומצד שני את מה שמנוע החיפוש יציג.
  מנוע חיפוש יציג לנו הגולש רשימה ארוכה של אתרים הנוגעים בדרך כלשהי או המילת החיפוש בנושא שהוקלד.
  בתחילת הרשימה תמיד יופיעו האתרים הפופולאריים ביותר, כלומר אלה שנכנסים אליהם כמה שיותר גולשים, וכך בהמשך הרשימה עוד ועוד אתרים בסדר יורד של פופולאריות.
  קידום אורגני של אתרים מעלה את מיקומו של אתר למיקום גבוה ככל האפשר (מגדלי עזראלי) ברשימת האתרים של מנועי החיפוש.
  כפי שנאמר כבר, גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולארי ביותר והאח הגדול ביותר, ולכן קידום אורגני של אתר בגוגל יעזור מאוד לאותו אתר ובית העסק המוכר את השירות או המוצר

   

  אריה גלר - תכל'ס קידום אתרי אינטרנט

   


   
 • 12 החוקים לשיווק באינטרנט (20/08/2011)

      12 חוקים בשיווק באינטרנט

  ממחקרים עולה שמעל 90% מכלל משתמשי האינטרנט משתמשים במנועי חיפוש על מנת למצוא מידע, בין אם מדובר במוצרים או שירותים ובין אם מדובר בכלוב לפילים.

  אני מקווה ש - 12 הנקודות הבאות, שמסכמות פילוסופיה גישה , ומתודולוגיה מוצקה ויעילה בסוגית קידום אתרים תספק לכם תובנות מסייעות לגבי ההליך עצמו.

  1. תוכן, תוכן, תוכן.
  קופירייטינג יעיל, מקצועי ואופטימאלי הוא אחד הגורמים והחשובים בכל פעולה של
  SEO    .
  מנועי החיפוש סורקים אתרי אינטרנט על בסיס התוכן שמצוי בכל דף באתר.
  כל אחד יכול להוביל את האתר שלו לראש רשימת תוצאות החיפוש בצורה יסודית ויחד עם זאת אתית, אם יפנים את מוסכמות השפה והדקדוק ויחקור באופן אבסולוטי מהו מוקד השוק וילמד לנצל אותו.

  2. נתחו את יומני הרשת. {בלוג}
  תבדקו הכול, לפחות פעמיים, ואז תבדקו שנית,שלישית וגם עשירית.
  אני הראשון שאומר שכל תהליכי קידום האתרים במנועי החיפוש הם יותר אמנות מאשר מדע, ובכל זאת, יש לנקוט בגישה מאוד מדעית כלפי תוצאות המאמצים שלכם.
  זאת תעשו על ידי תיעוד שיטתי וניתוח של יומני הרשת (בלוגים,פורומים,קהילות) שבאתרים אחרים.
  יש מספר תוכנות מתמחות שמקלות על תהליך זה, והפעולה המינימאלית ביותר שעליכם לעשות היא לבחון בקפידה את מבקרי האתר ואת פעילותם כשהם גולשים בו. לא משנה עד כמה האסטרטגיה שלכם מתוכננת, היא תישאר בגדר תיאוריה עד שתעמוד במבחן התוצאות, שאותן ניתן לבחון רק באמצעות היומנים וניתוח מקיף של התוכן.

  3. אף אחד לא יכול להבטיח לכם שתהיו במקום הראשון בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר.
  מי שיבטיח לכם הבטחות שכאלה בדרך כלל פועל בשיטה של אופטימיזציה למונחים ומשפטים מעורפלים
  כגון "אייקון קטן וירוק עם נקודות סגולות וציפוי שוקולד" שאין סיכוי שמישהו יחפש אותם, או שהוא פשוט מבטיח לכם הבטחות שווא, שאין לו שום כוונה לקיים, או שאולי יש להם מידע פנימי מגוגל, שמהר מאד יפסיק לזרום אליהם, ברגע שהחברה הישרים בגוגל יגלו את זה.
  את האפשרות הנוספת, שהם ייקחו את הכסף שלכם ויעלמו לנופש בדרום צ'כיה, מפאת הנימוס אזכיר רק ברמז.

  4. יש פעולות שפשוט מטופש לבצע בקידום אתרים.
  אין צורך להגיש את האתר שלכם ל- 50,000 מנועי חיפוש. עסקים שמציעים לכם שירות כזה הם במקרה הטוב, החשוד המידי בפיצוץ הבריכה באח הגדול.
  85% מתוצאות החיפוש באינטרנט מגיעות ממנוע חיפוש אחד ג.ו.ג.ל, ואם יש קישור אחד באתר מבוסס ומוכר, או אפילו טוב יותר, במדריך
  DMOZ    ,  שמוביל אליכם, מנוע החיפוש הזה ימצא אתכם בעצמו  -  ללא שילוט חוצות.
  יש ארבעה מנועי חיפוש שאחראיים ליותר מ- 90% מהתנועה ברשת.
  תחשבו לבד מה יוצא לכם מזה שאתם רשומים במנוע חיפוש נידח בבוטסואנה שמתמחה בטיולי ספארי למדבר קלהארי והוא מקבל שבע כניסות ביום לכל היותר.

  5. SEO    זה לא תשלום לפי קליק.
  אף אחד אינו טוען כנגד היעילות שבהעלאת התנועה והמכירות באמצעות קמפיין מתוכנן של תשלום לפי קליק, אולם אי אפשר להתעלם מהעובדה שיחסי ההמרה הם בדרך כלל נמוכים ומסתיימים ברגע שה"תשלום" חדל.
  קמפיין
  SEO שמתוכנן ומבוצע היטב, יוביל לתוצאות, אמנם איטיות יותר, של יחסי המרה גבוהים שימשיכו לעלות זמן רב אחרי שהעבודה על הקמפיין הסתיימה וסיימתם לשלם עליו.
  לעיתים קרובות אנו רואים שאחרי ביצוע קידום יסודי של אתר, יש צורך רק בהתאמות זעירות על בסיס מתמשך, שקשורות בעיקר לתוכן או למוצרים ושירותים חדשים שמתווספים אליו.

  6. SEO זה לא מעשה כשפים, וודו או קבלה.
  SEO אינו דורש שום מזמורים לבית דוד, מדורות טקסיות או גלימות מיוחדות, למרות שחלקנו אוהבים ליילל בלילות ירח מלא בלבוש מינימאלי.
  אין שום שיטות "סודיות ביותר" שמקדם אתרים לא יכול לגלותן ללקוח, לחבר או לדודתו בקנזס לצורך העניין. לאינטרנט תמיד היה אופי שיתופי ובתחום קידום האתרים אין שום דבר שאי אפשר ללמוד אם נשקיע את כמות הכסף והזמן הנדרשת.
   חברת
  SEO  רצינית תפרט עבורכם שלב אחרי שלב בדיוק על מה הוצאתם את כספכם.
   אם אתם חשים באווירה חשאית או בחוסר רצון לענות על שאלות עליכם להיזהר.
   יכול להיות שיש מספר נושאים טכניים שלצורך הבנתם דרוש ידע מסוים, אולם אם למישהו יש ראייה מוצקה של המצב הכולל, לא צריכה להיות לו בעיה לפשט את הדברים ולהסבירם באופן ברור.

  7. SEO עשה זאת בעצמך.
  אין שום ספק בעניין. אתם יכולים לבצע בעצמכם קמפיין
  SEO ולמצוא חברת קידום טובה שתסייע לכם לתכנן ולארגן אותו.
   כמחצית מלקוחותינו מבצעים חלק מהעבודה המעשית בעצמם, או מחזיקים בעסק צוות מיומן לצרכים אלה, אחרי שאנו מקיימים דיון ביעדים ובמטרות של העסק או האתר, ניתוח מפורט של האתר, חיפוש מקיף של משפטי חיפוש והדרכה ממוקדת לגבי האמצעים הזמינים להשגת דירוג גבוה בעמודי התוצאות של מנועי החיפוש.
   אחרי משחק מקדים זה, אנו מעבדים תכנית מפורטת הכוללת הצעות ושיטות שהלקוח יכול ליישם בעצמו או לשכור עובדים לשם כך.
   עבודה עצמית תחסוך לכם בממוצע 30-40% מההוצאות איך לא מומלץ לבצע קידום אתרים ללא ייעוץ .

  8. יישום בשלבי קידום אתרים.
  למרות שחברות רבות מוציאות אלפי דולרים בחודש על קידום אתרים במנועי חיפוש, יש חלופה זמינה שתכניס לכם בונוסים מעלייה במכירות ומהובלת הרשימה ללא ההשקעה ההתחלתית הגבוהה.
   הדבר החשוב ביותר הוא שחברת
  SEO טובה תנהל את ההערכה הראשונית ותציע לכם תכנית התחלתית לקידום. שיטת ניסוי וטעייה, בטווח הרחוק, תעלה לכם יותר, בין אם תגיעו לתוצאות הרצויות ובין אם לאו.
   אחרי שתלמדו את התכנית ותקצו לה תקציב מעשי , תוכלו ליישמה שלב אחרי שלב במגבלות התקציב.

  9. אל תשכחו את האמרה, "אם משהו נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה באמת כך".
  האמרה הזו נכונה במיוחד לעולם קידום האתרים.
  בעוד שרווחים מוחשיים ומדידים מקורם תמיד באסטרטגיית קידום מחושבת ומבוצעת היטב, הרי שהאינטרנט הוא מדיום תחרותי וכולנו רוצים להיות מספר אחד.
  חשוב להבין שתנועה יציבה ומתמשכת כלפי מעלה תוכל לקדם אתכם טוב יותר וגבוה יותר מעלייה מטאורית שלאחריה תבוא ההתרסקות הבלתי נמנעת  - ראו ארמגדון.

  10. משהו לחשוב עליו.
  במרוץ למעלה, אתם מהמרים על קיומו של האתר שלכם, העסק שלכם ויש להניח שגם על המוניטין שלכם.
  היזהרו מ"קיצורי דרך" או מתכניות שאינן אתיות שיציעו לכם לצורך קידום היעדים העסקיים שלכם.
  בסופו של דבר, זה אתם, בעלי העסק, שנושאים באחריות לכל חברה או אדם שאתם שוכרים.
  תעמדו על כך שיידעו אתכם מהי האסטרטגיה הננקטת ועל פי אלו שלבים היא מיושמת.
  אם משהו נראה לכם חשוד, בקשו וקבלו הסבר.
  במקרה הזה, הבורות אינה ברכה, היא יכולה לסמל את תחילת הסוף של העסק שלכם.

  11. לא כל הקישורים הנכנסים שווים.
  ערכם של הקישורים הנכנסים עבורכם במונחי מדד דירוג האתרים (
  PR) נקבע הן על ידי הרלבנטיות שלהם לתחום העסקי בו אתם עוסקים ולתוכן האתר והן על ידי הדירוג של הקישור הנכנס.
  הימים בהם חטפנו כל קישור נכנס, בכל דרך אפשרית, חלפו ועברו להם.
  גוגל היה הראשון שהחל בכך, ושאר מנועי החיפוש הלכו אחריו.
  וכך, לא רק שקישורים נכנסים שמדורגים נמוך ו/או נטולי רלבנטיות אינם מסייעים לכם, הם עשויים להוביל אתכם לענישה או להתעלמות.
  חוות קישורים, חבילות של קישורים חופשיים ופתוחים לכולם, תוכנות אוטומטיות לאיסוף קישורים, או כל שטות אחרת שאינה מסננת בקפידה את הקישורים ואת האתרים בהם הם מוצבים, תגרום לכם בטווח הארוך ליותר נזק מאשר תועלת.

  12. זה לא רק עובדות ונתונים.
  הקשר בין עסקים מקוונים לבין
  SEO הוא אולי מהצמודים ביותר בעולם העסקי.
  על מנת שקידום האתר יהיה יעיל, המקדם צריך לדעת לא רק את כל העובדות והנתונים הנוגעים לנושא, אלא גם את כל מה שמנהלי החברה חולמים ושואפים אליו - חזון ויעדים נושאים אשר בד"כ אינם מועלים באפיון קידום אתרים.
  אותם דברים שאינם מופיעים בדרך כלל בפרסומי החברה מגלמים בתוכם מידע יקר ערך כשמחפשים את הדרך להתאמה מושלמת בתוך עולם האינטרנט המורכב.
  כתוצאה מהתדירות הגבוהה של שיחות הטלפון והדוא"ל ממני אליהם, הלקוחות שלי שואלים לעיתים, "האם אני הלקוח היחידי שלך?" בדרך כלל אני צוחק ואומר משהו כמו - עד שאכיר את העסק שלך כמו שאתה מכיר אותו, אז כן, אתה הלקוח היחידי והחשוב ביותר.

   אריה גלר - תכלס שיווק באינטרנט


   
 • שיווק ומכירות (30/08/2011)

  שיווק ומכירות תן לו כסף...

  מסחר היה קיים כמעט מראשית האנושות.

  אלופי מיומנות המכירה בעבר היו סוחרים בשווקים המציעים עיזה תמורת אבן בזלת!!!

  כיום שיווק ומכירות הוא תחום רחב יריעה ובאופן ישיר או עקיף חולש על כל תחומי חיינו הן בקניות בשוק וכלה בקניית תאגידים וחברות.

  שיווק ומכירות נוגע החל ממנכ"ל של תאגיד ענק, דרך מוכר בקניון וכלה בנערה המחפשת עבודה כמוכרת צמר בצפון פולין, הצלחותינו בעולם נמדדות על ידי היכולת שלנו לשווק את עצמנו באופן אפקטיבי.

  שיווק הוא תהליך חברתי ועסקי ומעורבים בו גורמים שונים ביחסים של ייצור, היצע, ביקוש והמרה.

  שיווק מתרחש בכל תחומי החיים:
  בחיים הפרטיים - למשל כאשר עלינו לשכנע כי אנו ראויים לאמון.
  בחיים הציבוריים - כשמועמד למשרה ציבורית מנסה להוכיח את התאמתו לתפקיד, בפוליטיקה, ביחסים מדיניים ועוד תחומים רבים.

  משום כך גלומים בשיווק ומכירות אלמנטים מתחומים רחבים ושונים, למשל:
  מדעי ההתנהגות, ניהול, כלכלה, משפט וסטטיסטיקה.
  גישות שונות היו נהוגות בשיווק לאורך השנים וכל גישה שמה דגש על אלמנט אחר במערכת הכלכלית. תורת השיווק והמכירות כיום מתמקדת בהבנת רצונות הלקוחות , שירות ללקוחות והכרה במאפייני החברה וביכולתה.
  תפיסת השיווק בנויה על סיפוק צרכי לקוחות באופן טוב ככל האפשר, תוך יצירת ביקוש בקרב לקוחות פוטנציאליים, ובו בזמן שאיפה לתועלת ורווח הגבוהים ביותר.

  מהי מכירה?
  מכירה היא כל העברה של זכות קניין ממוכר לקונה בתהליך של מכירה ורכישה.
  זהו הבסיס ליחסי המסחר.
  מכירה יכולה לכלול גם מתן שירות או ביצוע עבודה.
  מכירה מהווה חלק חשוב בתחום השיווק.
  נעשה ניסיון לחקור את נושא המכירות בכדי לעזור לאנשי מכירות וחברות להבין את המניעים של לקוח לקנות, או לחלופין להחליט להימנע מקניה.

  השילוב בין שיווק למכירות מהווה את סך מערכת היחסים מהרגע שבו נעשה אקט של הצעת המוצר והכשרת הקרקע לקנייתו על ידי יצירת ביקוש, דרך תהליך השכנוע וכלה באקט המכירה.

  שיווק ומכירות מהווים חלק נכבד מיחסי הגומלין בחברה תקינה.
  גם באינטרנט, רוב רובה של האינטראקציה סובב סביב פרסום וקניה של מוצרים ושירותים שונים.
  שיווק ומכירות ניתן לעשות כיום גם מהבית, רשת האינטרנט מציעה אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות למשווקים להגיע את קהל היעד, להמחיש את המוצר או השירותים על ידי תמונות, וידאו ואף משחקים ותחרויות אינטראקטיביות המאפשרות לגולש להכיר
  ולהתאהב במותג או "בגבירה" הישר מביתם.
  באותה עת יכולים המשווקים לשבת בביתם ולעבוד בשעות הנוחות להם להגברת מכירות החברה.

  אריה גלר - תכל'ס להיות ראשונים ב GOOGLE


   
 • אנציקלופדית מונחים באינטרנט (03/10/2011)

  אנציקלופדית מונחים באינטרנט ב - 10 כרכים!

  כתובת URL - מונח זה למעשה מבטא את כתובת האתר לדוגמא http://www.google.co.il

  דומיין - מונח זה שמו בעברית "שם מתחם" דומיין מתייחס לכתובת אתר.

  Html - שפת תוכנה או תוכנית שמשמשת פלטפורמה לתגיות המשולבות בטקסט באתרי אינטרנט כמו כן משמשות לצינור מול מנועי החיפוש.

  SEM - מונח זה מבטא בד"כ מונח אשר כולל שיטות שיווק באינטרנט ובמנועי חיפוש.

  SEO - במונח זה משתמשים מקדמי אתרים פירושו בסלנג קידום אתרים במנועי חיפוש או בשפה היפה אופטימיזציה למנועי חיפוש בהתאם לביטויים או מילות מפתח נבחרות ביחס לקהל היעד הפוטנציאלי של אתר האינטרנט.

  PAGE RANK - מונח אשר מבטא את דירוג או ציון אתר אינטרנט או דף אינטרנט על פי הפופולאריות של גוגל או מנועי חיפוש אחרים.

  SPONSERD LINK - ביטוי זה מתייחס לקישור באגלית LINK שניתן לקנות בתשלום, כמו כן זהו סוג נוסף של פרסום מפולח מילת חיפוש אשר מיקום התוצאות מושפעות מכמות המפרסמים ומתחרות על המילים הנבחרות כמובן בתשלום על כל קליק.

  UNIQUE USER/VISITOR - מונח זה מפרש את כמות הגולשים שהופנו/גלשו לאתרכם - המונח מתכוון לגולש אחד גם אם הגולש הספציפי גלש מאה פעמים ביום או יותר משתמש ייחודי.

  SPIDER/CRWLER - מונח זה מתייחס לרובוט/עכביש אשר סורק את אתרי אינטרנט שלנו
  ע"פ מטריצה/אפליקציה קבועה מראש לאחר הסריקה מועברת האינפורמציה לבסיסי המידע של המנוע/י החיפוש ושם נקבעים נתוני האתר
  ישנם מנועי חיפוש אשר משנים את דרך/זמן הסריקה מידי פעם לפעם.

  ROI - מונח זה מבטא את הכדאיות של פרסום/קידום אתר/קמפיין נוסחה כלכלית זו
  למעשה מחשבת עלות מול תועלת - אפקט המאוזנים.  

  AFFILIATE - ביטוי חדש זה מתייחס לתוכנית שותפים או מוטבים תוכנית שותפים הגיעה לארץ מחו"ל ומבוססת על שיווק רב שכבתי {Multi-Level Marketing}
  הפלוס הגדול של תוכנית שותפים מול MLM היא קנייה של מוצר/שירות/פרסום ללא התנגדויות - כמו כן תוכנית זה מבוססת על אמון ושקיפות של בעל התוכנית אל המוטבים/שותפים בתוכנית אשר מפנים גולשים לאתר ומקבלים אחוזים או רווח מסוים על כל הפנייה בין אם קנייה או חשיפה לפרסום.

  PAY PER VIEW - שיטת פרסום נפוצה אשר מתבססת על תעבורה ותשלום עבור צפייה בפרסום של אתר אינטרנט.

  PAY PER CLICK - שיטת פרסום מקבילה לקודמתה אשר מתבססת על הקלקה/לחיצה
  על פרסום שיטת פרסום זו גם כן מתבססת על תעבורה באתר.
   
  אופטימיזציה - במונח זה אנו משתמשים בכדי ליצור פלטפורמה באתר אינטרנט קיים או חדש על מנת שמנועי החיפוש ובמיוחד גוגל יוכלו לסרוק את האתר טוב יותר.

  החלפת לינקים - על מנת שאתרכם יוכל להתקדם באינטרנט מהר יותר וטוב יותר החלפת לינקים עם בעלי אתר דומה לשלכם או באותו תחום הקטגוריה יקדם את אתרכם למיקומים גבוהים יותר במנועי חיפוש.

  קידום אתרים


   
 • עסק פתוח 24 שעות? (03/10/2011)

  עסק פתוח 24 שעות? הקמת אתר אינטרנט

  הקמת אתר אינטרנט הוא דבר חיוני ביותר בעולם העסקים של היום, כיוון שאתר אינטרנט מהווה חלק נכבד ולא מבוטל מהפן השיווקי של כל בית עסק בן אם חברת היי טק בהרצלייה פיתוח או הפיצוציה של בני ברמלה.
  לא סתם משווים הקמת אתר להקמת חלון ראווה של חנות, שהרי אתר אינטרנט באמת מציג את מרכולתו של בית העסק, אך בניגוד לחלון ראווה שצריך לעבור לידו פיזית כדי לראותו, אתר אינטרנט נצפה על ידי לקוחות פוטנציאליים בכל העולם, בכל שעה משעות היממה ולא נסגר להפסקת צהריים לבראנץ'.
  הלקוח הפוטנציאלי שלנו יושב בביתו וצופה באתרינו , וכאן בעצם יתרונו של אתר אינטרנט.
  טיפ - מידי פעם צריך להוריד אבק (חידוש תכנים) מחלונות אתרינו.

  קידום אתרי אינטרנט


   
 • יש לנו אתר אינטרנט מה עושים עכשיו? (03/10/2011)

  יש לנו אתר אינטרנט מה עושים עכשיו?

  בוודאי שאין להסתפק בהקמת אתר אינטרנט בלבד,לאחר בניית אתר אינטרנט והעלאתו לרשת יש להמשיך "לתחזק" את האתר כל הזמן, כלומר לדאוג שיופיע במקום גבוה ככל האפשר ברשימת האתרים במנועי החיפוש הגדולים, למה?
  כיוון שמנועי חיפוש אלה הם הכלי העיקרי לחיפוש מידע על ידי גולשים.
  בכדי לקדם אתר אינטרנט למקומות הראשונים ברשימות מנועי החיפוש, יש לעדכנו כל הזמן ולהתאימו לצרכי הגולשים.
  בתחום המקצועי של הקמת אתר פועלים כמובן אנשי מקצוע ממספר תחומים כמו מתחומי העיצוב או התוכן, שהם שני המרכיבים החשובים ביותר בכל אתר שמכבד את עצמו לפני שלב קידום אתר.
  רצוי לקחת ברצינות רבה את עניין הקמת אתר לעסק,
  ולכן לא כדאי לשבת ולעשות זאת לבד/עם יונתן שנמצא לפני גיוס.

  ישנם אנשי מקצוע וחברות שזו התמחותם, וחבל שישב בעל עסק וילמד מההתחלה את כל הטכניקות ותחומי המשנה הכרוכות בפעולה זו.

  אך עם זאת כדאי מאוד שבעל העסק יהיה מעורב בתהליך הבנייה של האתר, והן לאחר מכן בתהליך שיווק באינטרנט שהינו השלב המכריע בחיי האתר באינטרנט...

  אתר אינטרנט לעסק שלכם לחצו כאן


   
 • כתיבת מאמרים/תכנים - הצלחת האתר!!! (03/10/2011)

  כתיבת מאמרים - הצלחת האתר!!!

  חייבים לקחת בחשבון שאתר אינטרנט מצליח בזכות 3 מרכיבים (בערך) :

  - הקמת האתר בצורה נכונה ומתאימה לקריטריונים אשר ייכתבו כאן.
  - פרסום ושיווק האתר ברשת האינטרנט.
  - נקודת השבירה של לקוחות תכנים ומאמרים שמוזנים בצורה קבועה ונכונה.

  תוכן או מאמר שהזנתם לאתרכם יהיה משמעותי ברמת הדלאי לאמה אם זהו תוכן שלא קיים על גבי הרשת - זאת אומרת תוכן שאתם כתבתם ונמצא רק באתרכם, היחס של מנועי חיפוש למצב אופטימאלי זה נקרא:

  "שיווק באינטרנט מבוסס תוכן ומאמרים"

  עדכון האתר על בסיס יומי מהווה "חגיגה בסנוקר" למנועי החיפוש והם שבים לבקר באתרכם בזמן קצר יחסית מצב אשר מאפשר לאתרכם להיות בעל ערך.

  הבוטיק פתוח - "אופנה חדשה" באינטרנט הגיעה לשיאה בכתיבת מאמר זה, הפיראטים של עולם האינטרנט נקראים:

  "גנבי תוכן" - בדרך כלל לא תזהו אותם מכיוון שהם כמוני וכמוך מול המחשב ידיים זריזות ונחרצות אל מול המקלדת הם מעתיקים ומשנים אלפי מאמרים במגוון תחומים על מנת להזרים לאתריהם תעבורה "גנובה" של אתרים אשר משקיעים בתוכן איכותי של גולשים אשר מחפשים את השירות או המוצר שאתכם הלקוחות מציעים מה הגולש מוצא?

  "תוכן המועתק" אשר ישב בניחותא באתרכם והזמין את הלקוח או הגולש הפוטנציאלי שלכם....

  כיום גנבים אילו נפוצים במיוחד , ע"פ חוק ומשפט מאמר אשר שינו אותו לפחות במספר שינויים לא נחשב להפרת זכויות יוצרים או העתקה.

  קיימים היום מס' אתרים ומנועי חיפוש אשר בהם תוכלו לבדוק אם גנבו תוכן
  מאתרכם לדוגמא: http://www.copyscape.com בדקו כאן אם אתרכם נשדד...

  קידום ובניית אתרים


   
 • פרסום בגוגל (03/10/2011)

  פרסום במנועי חיפוש "גוגל" - איזה נפח מנוע?

  כידוע לכל עם ישראל בניו ואחיותיו פרסום במנועי חיפוש בדגש על גוגל שהוא מנוע החיפוש המוביל בארץ.
  מסתבר כי הרוב הגולשים בישראל המחפשים פרה או סוסיתא כרמל דוכס למכירה יחפשו קודם כל בגוגל.
  מכאן עולה שפרסום בגוגל הוא פרסום שאמור להניב פירות או לפחות כסף.
  נכון, גם פרסום בגוגל כמו פרסום בכל מדיה אחרת עולה כסף (כמובן שלא מדובר על מיליונים או לפחות כך אנו טוענים), אך העלות של פרסום בגוגל נמוכה יחסית לפרסום במדיה אחרת כמו ערוץ 2 או עיתונים מובילים ויוצאת משתלמת בסופו של דבר עקב החשיפה העצומה וקידום המכירות המהיר והמפולח.
  אחד היתרונות הבולטים של פרסום בגוגל הוא החשיפה לקהל רחב מאוד (נשים,ילדים,וטף) בו זמנית בהמון מקומות ולאו דווקא בשעות הפעילות של עולם העסקים.

  יתרון נוסף של פרסום בגוגל לעומת פרסום במדיה אחרת, הוא שניתן להעלות את הפרסום לרשת בתוך יממה אחת או תוך שעה - ולא לחכות חודש לאישור גרפיקה מהמעצבת שנסעה לתאילנד!!!

  פרסום בגוגל


   
 • אסטרטגיית קישורים באינטרנט (03/10/2011)

  אסטרטגיית קישורים - כדור בסיס

  בהתחלה ננסה להבהיר את הבסיס לאסטרטגיית הקישורים ובהמשך נתבונן כיצד ניתן להשתמש באסטרטגיה זו לקבלת דירוג גבוה בתוצאות מנועי החיפוש.
  ראשית יש להבהיר מספר מונחים:
  - קישור יוצא הוא קישור שיוצא מאתר האינטרנט שלכם.
  -  קישור נכנס הוא קישור שמוביל מאתר אחר אל האתר שלכם.
  - קישורים הדדיים הם קישורים בין שני אתרים, שלעיתים קרובות מבוססים על הסכם בין בעלי אותם אתרים.
  - בודק קישורים הינו כלי לבדיקת קישורים שבורים.
  - קישורים לעמודי תוכן הם קישורים לעמודים באתר פרט לעמוד הבית שלו.
  קישורים נכנסים מביאים את הגולשים לעמוד מסוים באתר, זהו קישור יעיל, שמעלה את התנועה באתר ובכך ממלא אחר תנאי חשוב של האלגוריתמים של מנועי החיפוש.
  קישורים יוצאים שולחים את הגולשים אל מחוץ לאתר.
  לבעלי אתרים יש עמדות שונות מאד לגבי הקישורים היוצאים.
  חלונות חדשים נפתחים, חלקם מקשרים ליעד ביעילות.
  עבור אתרים מסחריים, משמעות הקישורים היוצאים היא בזבוז זמן וכסף.
  בקישורים היוצאים יש סיכון לאיבוד מבקרים ולקוחות פוטנציאליים.
  וישנם אלה שדעתם מנוגדת והם טוענים שהקישורים החיצוניים יכולים לשפר את דירוג האתר, להעלות את מספר המבקרים ולאפשר את חזרתם של גולשים רבים לאתר.

  טיפ - ככל שהרשת הופכת למסחרית יותר, כך עולה חשיבותם של הקישורים לעמודי תוכן, מאחר ועוצמתו של האינטרנט היא ביכולתו לקשר בין מסמך ציבורי ומידע לבין מסמך ציבורי ומידע אחרים, לאתרי הבית תפקיד חשוב ביותר בכינון ושמירה על המותג ועל פונקציות שירות.

  הקישור לעמודי תוכן מבטל יתרונות אלה.
  ישנן גם דעות אחרות, בעד החופש להצגת מידע באתר אינטרנט ובלה בלה פסיכולוגיה בגרוש.
  קישור לעמוד תוכן עדיף על העדר קישורים.
  מבנה נכון של ניווט יכול להפוך את הקישור לעמודי תוכן ליתרון לצורך הבהירות והתפקודיות של אתר האינטרנט.

  טיפ נוסף - קישורים הדדיים הם תוצאה של הסכם בין שני בעלי אתרים לפיו הם ממקמים קישור הדדי זה באתרו של זה. המשתמשים הנפוצים ביותר בסוג זה של קישור הם אתרי אינטרנט בגודל קטן עד בינוני, שמעוניינים להעלות את הפופולאריות שלהם ואת דירוג האתר.

  קישורים טבעיים מובילים להרחבה בנושא מסוים -  הם גלויים תמיד.
  קישורים מלאכותיים מוסיפים ערך לבעל האתר, תומכים בצד שלישי אולם לא בגולשים .
  כאשר הקישורים המלאכותיים אינם לגיטימיים הם אינם גלויים בפני המבקרים באתר.
  כשהם לגיטימיים, הם מצויים בתחתית העמוד, בדרך כלל מחוץ לאזורי המיקוד של עמודי האתר.

  טיפ אחרון חביב - הצטרפות למדריך קישורים{אינדקסים} היא הדרך להגיע לדירוג גבוה יותר של דף האינטרנט בין השאר.

  לקידום אתרכם לחצו כאן


   
 • איך משווקים אתר באינטרנט {תוכן חירום 100} (07/10/2011)

  איך משווקים אתר באינטרנט תוכן חרום "100"

  חלפו להם הימים בהם אנשים שיננו כתובות אינטרנט כדי למצוא את המידע או השירות לו הם זקוקים.
  פרט לכמה אתרים פופולאריים יוצאי דופן כמו, וואלה גוגל ועוד.
  כיום גולשים מסתמכים יותר ויותר על מנועי החיפוש שימצאו להם את האתרים שמכילים את המידע או השרות הנדרש.
  כתוצאה מכך, שיווק באינטרנט ובמנועי חיפוש הפך לכלי רב ערך לאתרי אינטרנט ומאפשר לגולשים ולחברות להגיע אל קהלי היעד שלהם.
  ללא שיווק באינטרנט ובמנועי חיפוש, גם אתר איכותי מאד ומרהיב כטווס יתקשה להגיע לקהל רחב או ההפך.

  הגורמים המשפיעים על דירוג הדף (PR):
  קידום אתרים במנועי חיפוש (SEO), הוא שיטה להעלאת דירוג האתר ברשימת התוצאות של מנוע החיפוש.
  על פי אחד המאמרים של מומחה SEO {לא עושים יח"צ לבחור} עשרת הגורמים העיקריים שיכולים להשפיע על דירוגו של מסמך רשת במנועי החיפוש העיקריים עבור מונח או משפט {מילת מפתח} מסוימים הם:
  תג הכותרת
  טקסט העוגן של הקישורים
  מילות המפתח בטקסט
  נגישות המסמך
  אתר האינטרנט בנוי ע"פ W3  
  קישורים אל המסמך מתוך האתר עצמו (הדפים הפנימיים) התחום העיקרי בו עוסק האתר
  קישורים חיצוניים לדפים מקשרים
  הפופולאריות של קישורי האתר בקהילת הנושא, הפופולאריות הגלובאלית של קישורי האתר וזיהוי מילות המפתח.
  חשוב לשים לב לכך, שלמרות שדחיסות מילות המפתח משפיעה על דירוג הדף יש נטייה להתעלם ממשתנה זה מכיוון שהיא נחשב לטכניקה מוטלת בספק בשיווק באינטרנט כשמדובר על דחיסות של 70% עד 80% מהתוכן יראה כמו זיהום סביבתי במנועי חיפוש.

  ההשפעה של תוכן עדכני על SEO:
  לא מספיק שהאתר שלכם יתבצע ע"פ טכניקות SEO אחרות כמו אופטימיזציה של מטא תגיות וניתוח קישורים. תוכן עדכני, פירושו תוכן רלבנטי המתעדכן על בסיס קבוע של אחת ל......והוא חיוני להצלחת מאמצי הקידום.
  למרות שגורם זה אינו ברשימת עשרת הגדולים שהזכרתי, הרי תוכן הוא גורם שחוזר ועולה במאמרי SEO כאחד הגורמים המשפיעים על דירוג הדף , ולא סתם תוכן, אלא העדכון וההתמדה ברענון התוכן ראו "אורביט וינטרפרש".
  מאחר וזהו גורם שמוזכר תדיר במאמרים רבים בהם נתקלתי, כנראה שרענון תוכן הוא באמת גורם חשוב לדירוג הדף.
  ידוע שמנועי חיפוש גדולים כמו גוגל מדרגים דפים לא רק על פי רלבנטיות התוכן אלא גם על פי מידת העדכניות שלו. תוכן מיושן יכול להוריד את הדירוג של אתר שמכל בחינה אחרת מעוצב מעולה ולהרוס את כל מאמצי SEO.
  מצד שני, תוכן מעודכן תורם להצלחת מאמצי קידום האתר במנועי חיפוש.

  הדרכים ליצירת תוכן עדכני על בסיס קבוע:
  על מנת ש- SEO יצליח, התוכן שהאתר מכיל צריך להיות קריא למנוע החיפוש.
  כותבי תוכן רגילים לא יכולים לדעת כיצד ניתן להפוך את התוכן שלהם קריא למנועי החיפוש.
  כל מה שצריך כאן זו מערכת ניהול תוכן דינאמית, טובה, המבוססת על מאגר נתונים (CMS).
  מערכות ניהול תוכן נראות קשות לתפעול אולם הן יחסית קלות ברגע שמבינים איך זה עובד ועוברים את שלב הלימוד ההתחלתי "מזל טוב".
  אולם, לימוד השימוש בהן יכול להפוך בפועל למסובך. עדיף לקבל סיוע ממפתח רשת כשמתקינים מערכת לניהול תוכן.
  CMS הן מערכות יעילות ביותר במיוחד לאתרים בעלי משתמשים רבים שיכולים לתרום לתוכן האתר.
  למתחילים אני ממליץ על Mambo ו- PHPNuke או דודה ג'מילה {ג'ומלה} .
  דרך נוספת להעברת תוכן עדכני ורענן על בסיס קבוע היא שימוש ביומן רשת, בלוג.
  תחזוק בלוג הוא דרך פשוטה וחסכונית לעדכון האתר שלכם.
  בלוג טוב צריך להיות מעודכן כל הזמן, מלא במאמרים עשירים ומלאי מידע, ולאפשר לקוראים לפרסם תגובות.
  על פי מאמר שכתב ....{לא עושים יח"צ}, פרט לאפשרות לרענן את התוכן לעיתים קרובות, בלוג שמשולב באתר יכול להוביל לתוצאות הרצויות הבאות:
   הוא יעלה את מספר הקישורים הנכנסים לאתר שלכם.
   הוא יעלה את תדירות הסריקה של אתרכם על ידי עכבישי הרשת (כתוצאה מהעדכון המתמשך של התוכן).
   הוא יגביר את האינטראקטיביות עבור המשתמש.
   יוביל לשיפור הדירוג של האתר במנועי החיפוש.

  שניים מכלי הבלוג הטובים והפשוטים לשימוש שניתן לשלבם בתוך אתרים הם Blogger ו- Wordpress.

  לאלו מבינינו שיש להם ראש קצת יותר טכנולוגי ויודעים כיצד להשתמש ב- Macromedia Dreamweaver, זוהי תוכנת עיצוב שיכולה לסייע לכם לעדכן את האתר ולשלוט בתוכנו טוב יותר.
  עם Dreamweaver ניתן להוסיף ולשנות לא רק את התוכן הכתוב אלא גם את המראה הכולל.
  החל מהצבעים ועד לגופנים ואפילו את עימודי האתר.
  אולם אם אין לכם צורך בשליטה כזו באתר, ו-Dreamweaver קצת מפחיד אתכם, Macromedia Contribute יכולה להיות פיתרון טוב.
  ישנן כמובן תוכנות עיצוב אחרות שתוכלו להשתמש בהן.

  חשיבותו של תוכן מעודכן מעבר ליעדי SEO:
  אחרי שהבנו כיצד להעביר תוכן מעודן וקולינארי על בסיס קבוע על מנת לשפר את דירוג האתר שלנו, חשוב לדעת שלסוגיה זו יש חשיבות והשפעה שהיא מעבר לשיפור דירוג אתרים.
  פרט לתרומה להצלחת מאמצי SEO, תוכן מעודכן לא רק שיהפוך את האתר לראוי לתשומת ליבם של מנועי החיפוש, אלא בנוסף הוא יכול לסייע בשימור קהל האתר.
  אנשים גולשים ברשת לא רק לצורך חיפוש מידע רלבנטי, אלא גם לצורך קבלת מידע מעודכן.
  אחרי שאתר מסוים מופיע בתוצאות החיפוש וגולשים מתחילים להיכנס אליו, עדכון התוכן הוא זה שיגרום להם להמשיך ולבקר באתר.
  אם התוכן באתר אינו מעודכן או שהוא מתעדכן רק לעיתים רחוקות ולא באופן סדיר, הסיכויים שקהל היעד ישוב באופן סדיר לאתר, אם בכלל, הם נמוכים מאד ואולי אפסיים מכיוון שהיום יש מגוון אתרים בכל נושא.
  אפילו מאמצי SEO הגדולים ביותר יהיו על קרן הצבי אם קהל היעד מחליט שלא כדאי לו לבקר באתר.
  לפיכך, תוכן עדכני ורענן הוא אחד מגורמי המפתח ל- SEO מוצלח ולאתר מוצלח

  קידום אתרים זה תכלס


   
 • 7 הסודות בקידום אתר אינטרנט!!! (07/10/2011)

  שבעת היכולות הסודיות הנחוצות לביצוע עבודת קידום אתרים במנועי חיפוש.


  יש הרבה דיבורים ברשת בנוגע לקידום אתרים במנועי חיפוש (SEO) ועל איך, אם רק תעשו את זה או את ההוא, תגיעו לראש הרשימה של תוצאות החיפוש בגוגל. אוי... לו רק הדברים היו כל כך פשוטים! בפועל, אני מאמין שישנן שבע יכולות מיוחדות שנחוצות למקדם אתרים במנועי חיפוש על מנת לעבוד נכון. למרבית האנשים יש רק יכולת אחת או שתיים מתוך שבע המופלאות, רק לעיתים נדירות נמצא אנשים שלהם יש את כל שבעת היכולות. למעשה, על מנת להחזיק בכל שבע היכולות הללו, מי שיש לו שתיים מביניהן, צריך לפעול ולחתור לרכוש את השאר. זה גוזל גם זמן וגם מאמץ ואם אתם מנהלים עסק משלכם, אני מסופק אם יש לכם את הזמן הדרוש לכך.

  שבעת הכישורים או היכולות שאני מאמין שהם נחוצים לצורך עבודת הקידום הם:
  עיצוב רשתייצור דף מושך מבחינה חזותית.
  קידוד HTML פיתוח קוד ידידותי למנועי החיפוש שתומך בעיצוב האתר.
  יכולת כתיבה יצירת הטקסט הקריא עצמו בדף הרשת.
  שיווק באילו מילות חיפוש משתמשים בפועל, אילו מילות מפתח מביאות יותר לקוחות אל האתר שלכם?
  עין לפרטים גם הטעויות הקטנות ביותר יכולות לגרום לרובוטי החיפוש לא לשוב אל האתר שלכם.
  סבלנות יש פרק זמן שחולף בין כל שינוי שתעשו לתוצאות. ההמתנה היא מעלה.
  כישורי טכנולוגיית מידע הבנת האופן בו פועלים מנועי החיפוש והאלגוריתמים בהם הם משתמשים.

  מעצבי אתרים רבים מייצרים עיצובים מושכים לעין עם אנימציות ורכיבים מתוחכמים בתקווה למשוך אנשים אל האתר שלהם. זוהי השגיאה הראשונה. עיצובים כאלה יכולים בפועל להפחית את הסיכוי שלכם לקבל דירוג גבוה בגוגל. כן, זאת האמת. כל הכסף שהשקעתם בעיצוב האתר יכול לרדת לטמיון מכיוון שאיש לא יוכל למצוא אותו.
  הסיבה לכך היא שלפני שאתם חושבים על משיכת אנשים אל האתר שלכם עליכם לדאוג לכך שרובוטי החיפוש יאהבו אותו. רובוטי החיפוש הם תוכנות המשמשות את חברות מנועי החיפוש לצורך סריקה מתמדת ברשת, התבוננות בכל האתרים ולאחר אותה סריקה, מנועי החיפוש משתמשים באלגוריתמים מורכבים לצורך דירוג האתרים. חלק מטכניקות העיצוב המורכבות אינן נגישות לרובוטי החיפוש. הם מגיעים אל האתר שלכם, מתבוננים בקוד ה- HTML ויוצאים, מבלי לטרוח ולדרג את האתר. וכך, שום חיפוש לא יעלה אתכם בחכתו.
  אני מופתע מכמות הפעמים שאני מתבונן באתרים ומייד אני מבין שמדובר בבזבוז כסף. הבעיה היא, שלא המעצבים ולא החברות המשלמות על העיצוב לא מעוניינים להכיר באמת. למעשה, אני כבר חדלתי להיות נושא הבשורות הרעות (יש בזה יותר מידי חסרונות!). אני פשוט מנסה לעקוף את הבעיה.
  וכך, קידום אתר והפיכתו לידידותי לגוגל הוא לעיתים קרובות פשרה בין אתר יפה ומושך לעין לבין אתר שקל למצוא אותו.
  התכונה השנייה שציינתי היא היכולת להפוך את קוד ה- HTML לידידותי לרובוטי החיפוש. אני מבחין בין יכולת זו לבין כישורי העיצוב מפני שבכל הנוגע לקוד, צריך "לרדת נמוך" ולאו דווקא להשתמש בתוכנות עריכה כמו FrontPage, שמתאימה לעיצוב. לוקח הרבה זמן וניסיון לפתח יכולת זו ובדיוק ברגע שנראה לכם שזהו! יש לכם את זה! מנועי החיפוש משנים את האלגוריתמים המשמשים לחישוב הדירוג.
  אין זה המקום לחובבים, נלהבים ומשקיענים ככל שיהיו. על התוצאות יש לפקח באופן מתמיד, כל הזמן להוסיף ולהוריד קטעי קוד ולבדוק מה המתחרים עושים. רבים מאלה המעצבים את האתר שלהם לבד חושבים שיחפשו את האתר שלהם כי הוא נראה טוב, ולגמרי מדלגים על השלב הזה. ללא הבנה טכנית עמוקה של אופן הפעולה של רובוטי החיפוש, נגזר עליכם מאבק מתמיד בניסיון להגיע לדף התוצאות הראשון של גוגל. לנו יש שבעה מתחמי ניסיון (דומיינים) שבהם אנו בוחנים תיאוריות שונות על מנועי חיפוש שונים. זכרו, מנועי החיפוש השונים משתמשים בקריטריונים ואלגוריתמים שונים לדירוג האתר שלכם אין מידה אחת לכולם.
  היכולת השלישית ברשימת שבע המופלאות שלי היא כתיבה וניסוח. זוהי כתיבת התוכן בפועל, אותו תוכן שהמבקרים באתר שלכם אמורים לקרוא. רובוטי החיפוש של גוגל ושל מנועים אחרים כמו Inktomi אוהבים טקסט אבל רק אם הוא כתוב טוב ובאנגלית נכונה. יש אנשים שמעמיסים באתר שלהם כמות עצומה של מילות מפתח ואילו אחרים שמים כיתוב לבן על רקע לבן (כך שרובוטי החיפוש יוכלו לראות את הטקסט ואילו אנשים לא).
  רובוטי החיפוש מתוחכמים ואינם הולכים שולל אחרי כל הטריקים האלה. אתם עלולים להיענש על השימוש בהם מה שבגוגל מכנים - שליחה לארגז החול. גוגל מעניש אתרים חדשים ו"עבריינים" ומחרים אותם למשך 3-6 חודשים. עדיין תופיעו בתוצאות החיפוש אבל רק החל מדף מספר 14 לא ממש יעיל...
  בנוסף לאנגלית נכונה וטובה, רובוטי החיפוש קוראים את קוד ה- HTML כך שהכותב צריך לדעת להתאים בין השניים. ההמלצה שלי לכל מי שכותב את תוכן האתר שלו בעצמו היא לכתוב משפטים רגילים, בנויים נכון מבחינה תחבירית שיכולים להיקרא הן על ידי הרובוטים והן על ידי בני אדם בשר ודם.
  היכולת הרביעית ברשימה היא שיווק, הרי אחרי הכל, בשביל זה התכנסנו - לשווק את האתר שלכם, ומכאן את החברה שלכם ואת המוצרים והשירותים שאתם מציעים ברשת. המפתח כאן הוא ההתמקדות בהפיכת האתר לנגיש עבור חיפוש ממוקד שיפנה אליכם תנועת לקוחות מקסימאלית וממוקדת. ראיתי כבר אתרים רבים שניתן למצוא אותם כשמקלידים את שם החברה בחלון החיפוש. ואתרים שניתן להגיע אליהם כשמקלידים את תחום העיסוק יחד עם אזור מסוים למשל, "רואה חשבון ראשון לציון", שזה לא רע, פרט לעובדה שאף אחד אף פעם לא מבצע חיפוש כזה. כך שכישורי השיווק דורשים ידע על תחום העיסוק, על הדברים שהחברה מעוניינת לשווק ועל הכרת מונחי החיפוש שיכולים להוביל לתנופה עסקית.
  היכולת הבאה היא עין לפרטים. אפילו שינוי פשוט וקטן בדף הרשת יכול להוביל לטעות שמשמעותה היא שרובוטי החיפוש לא יסרקו את האתר שלכם. לאחרונה, הצבתי קישור לדף ללא הקידומת w.w.w.. הקישור עדיין היה פעיל אבל הרובוטים הפסיקו לסרוק, עד שהשותף שלי עלה על הטעות. לאחרונה השקענו בכלי מתוחכם לבדיקה ותיקון קוד HTML, שמנטר טעויות שכלים דומים לא הצליחו לעלות עליהן. טעויות אלה אינן מפריעות להצגה נכונה של הדפים לעין האנושית, אולם הן מובילות לבעיות קשות עם רובוטי החיפוש. כמעט כל הקודים שאני בודק ברשת באמצעות הכלי הזה מכילים טעויות קשות. כולל קודים באתרים של חברות קידום.
  היכולת השישית היא סבלנות, ואולי זו בעצם לא יכולת אלא מעלה! נראה שיש אנשים שרוצים לבצע שינויים על בסיס יומי ולראות את התוצאות בדירוג כבר למחרת. לרוע המזל, לפעמים צריך להמתין שבוע כדי לראות את תוצאות השינוי שביצעתם, אולם בשבוע הזה, כבר הספקתם לבצע לפחות עוד ששה שינויים. תוסיפו לזה את העובדה שגוגל לא נוהג לדרג אתרים חדשים מיד עם עלייתם לרשת ויש גורם המתנה של לפחות שלושה חודשים עבור אתרים חדשים, וקיבלתם מצב שאין לכם שום שליטה עליו. אנו אומרים ללקוחות שלנו שלחלק מעבודת הקידום צריך להתייחס כאל קמפיין שיווקי שנמשך על פני ששה חודשים, מאחר ורק אחרי פרק זמן זה ניתן באמת לשפוט את יעילות העבודה שבוצעה באתר.
  היכולת השביעית והאחרונה ברשימה היא ההבנה של אופן הפעולה של מנועי החיפוש והאלגוריתמים שלהם ולשם כך דרוש ניסיון גם בטכנולוגית מידע וגם יכולת מתמטית. לאנשים עם ניסיון בתכנות ברמה מערכתית פרטנית יש יכולת הבנה טבעית של אופן קריאת הדף על ידי הרובוטים, הם יודעים מה הרובוטים מחפשים, איך הם עורכים את הטבלאות שלהם ואיזה משקל הם נותנים לכל רכיב ורכיב. כל אלו נותנים תמונה של מסד הנתונים שייווצר ואופן הגישה אליו ברגע שמתבצע חיפוש. לרוע המזל, זוהי היכולת הקשה ביותר להשגה מאחר והיא תלויה בשנות ניסיון רבות בתכנות מערכות.
  לסיכום, אני תמיד אומר, "אם זה היה כל כך קל - כולם היו עושים את זה!". אני מקווה שתגיעו למסקנה שחברות מקצועיות לקידום אתרים במנועי החיפוש צריכות לתת לכם משהו מעבר לעיצוב אתרים פשוט בכדי לקדם לכם את העסק. חשוב שתוודאו שכל מי שאתם שוכרים לביצוע העבודה יוכל לכסות את כלל היבטי הקידום הנחוצים.


   
 • שיווק העסק שלכם באינטרנט - פלח השוק הוא שלכם!!! (07/10/2011)

  שיווק וקידום העסק שלכם באינטרנט.

  קידום רשתי הוא טכניקת שיווק, למעשה, זהו מונח  שיווקי חדש. בזירת השיווק הנוכחית, יצרנים ונותני שירותים זקוקים לפרסום ולקידום יעיל ולאמצעים חדשניים ולא יקרים לצורך מכירת מוצריהם. עסקים מקוונים מאפשרים להגיע לשווקים חדשים. רעיון הקידום הרשתי אינו שיגעון חולף, אלא הכרח קיומי לכל עסק.
  הצעד הראשון כמובן הוא להשיק אתר. הצעד הבא יהיה יצירת קישורים רלונטיים שינווטו מבקרים מתעניינים אל האתר שלכם. אחת הדרכים הנפוצות המשמשות את הגולשים להגעה לאתרים היא מנועי החיפוש, שם הם מקלידים מילה או משפט הקשורים לתחום אותו הם מעוניינים לחפש.
  עיצוב האתר שלכם ומאפייניו צריכים לכלול תוכן עם מילות מפתח רלבנטיות שימופתחו במרבית מנועי החיפוש כך שהדפים שלכם יופיעו בין עשר או עשרים התוצאות הראשונות, ובנוסף שירות סטטיסטי שיפקח על נתוני הכניסה אל האתר שלכם.
  קידום ברשת אינו פעולה או השקעה חד פעמית. יש לשנות ולהעריך כל הזמן גורמים מסוימים כמו הערכת החזר ההשקעה, העלות לקליק, השפעות העיצוב, המיקום בתוצאות מנועי החיפוש וכו'.
  עם השינוי בהעדפות הרכישה, הלקוחות דורשים מידע מפורט ומדויק לגבי המוצר או השירות אותו הם מעוניינים לרכוש ועם התחרות ההולכת וגוברת, שיווק נכון וטוב ברשת יכול להוביל לתוצאות מעולות. אם לא תבצעו אותו, המתחרים שלכם ישתלטו על פלח השוק שלכם.

  תכל'ס - שיווק באינטרנט.


   
 • קידום אתרים באמצעות רשתות חברתיות,אינדקסים ופורומים (07/10/2011)

  קידום אתרים באמצעות רשתות חברתיות, חיפוש ואתרים לשמירת מועדפים


  אם ניסיתם להגביר את התנועה אל האתר שלכם מבלי לשלם על כך, אתם בוודאי כבר יודעים שחברות בקהילות מקוונות היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת. ישנם סוגים שונים של קהילות מקוונות אליהן תוכלו להצטרף ורובן יסייעו לכם להעלות את התנועה אל האתר שלכם. לצורכי המאמר הזה, אתמקד רק בשלושה סוגים.
  הדרך הנפוצה ביותר בה משתמשים מנהלי אתרים חדשים לקידום האתר שלהם היא הרשמה לפורום מקוון או לאתר חדשות כמו YNET או WALLA לאינדקס האתרים שלהם -  בנוסף, אינדקסים אילו יכולים לסייע לכם לשנע כמויות תנועה גדולות אל האתר שלכם ואלו הן מנועי החיפוש החברתיים ואתרי מועדפים חברתיים.
  כשמשתמשים בפורום מקוון או באתר חדשות כחלק מקמפיין שיווקי חשוב לזכור את הכלל היסודי והוא לא לזהם. וודאו שאתם לוקחים חלק פעיל בדיונים בפורום ושאינכם נמצאים בו רק למטרת קידום האתר שלכם. ברבים מהפורומים יש מערכות ניהול שמאפשרות למשתמשים אחרים לדרג את ההודעות שלכם במקום כל כך נמוך עד שמרבית המשתתפים כלל לא יחשפו אליהן. זה מה שיקרה לכם אם תזהמו את הפורום והסנקציה הסופית תהיה החרמה כוללת שלכם. אם תוסיפו תגובות משמעותיות לדיונים בפורום, משתמשים אחרים יתעניינו בדברים שיש לכם לומר ויבקרו באתר שלכם, אם דרך החתימה שתוסיפו להודעות ואם דרך פרופיל המשתמש שלכם.
  בנוסף, מנועי החיפוש החברתיים הופכים ליותר ויותר פופולאריים לאחרונה. באינטרנט יש מיליארדי אתרים ומנהלי אתרים לא הגונים ביצעו אופטימיזציה לאתרים שלהם על פי מילות מפתח רק על מנת להרוויח מ- Adsense. לגולשים קשה למצוא את האתרים הרלבנטיים לחיפוש שלהם. גם דפי התוצאות של גוגל, למרות שעדיין הם טובים יותר משאר מנועי החיפוש, לעיתים קרובות אינם רלבנטיים. במאמץ להימנע ממעמס יתר זה, התקבצו המשתמשים ברשת במנועי חיפוש חברתיים כגון Rollyo.com על מנת ליצור אשכול אתרים בעלי תוכן איכותי ומשמעותי. אם הנכם מנהלי אתרים ואתם רוצים לקדם את האתר שלכם העשיר בתוכן וקידום האתרים שביצעתם אינו יעיל, יתכן וכדאי לכם להגיש את האתר לאחד ממנועי החיפוש החברתיים הללו.
  ולבסוף, אתרי המועדפים החברתיים, כמו FACEBOOK הופכים גם הם לפופולאריים ובהחלט תוכלו להשתמש בהם לצורך קידום האתר שלכם. באתרים אלה, אתם אוגרים את הקישורים אל האתרים המועדפים עליכם כך שאלו נגישים לכם מכל מחשב בו תשתמשו. וחשוב אף יותר, אוסף הקישורים שלכם יכול להיות גלוי למשתמשים אחרים שיוכלו אף הם לנצל אותו. בנוסף, אתם מגדירים באתרים אלה מערכת תגיות לכל קישור שאתם מגישים. אתם, וגולשים אחרים ברשת, יכולים להשתמש בתגיות אלה לצורך חיפוש אתרים בתחומי העניין החשובים לכם.  זוהי דרך מצוינת לקדם את האתר שלכם. פשוט סמנו אותו ותייגו אותו עם מילות המפתח הרלבנטיות ביותר עבורכם. כשמשתמשים אחרים יחפשו אחר מילות המפתח הללו, יעלה האתר שלכם בחיפוש והם יגיעו אליו. אם הם ייהנו מהאתר, הם יוסיפו אותו לרשימת המועדפים המקוונת שלהם וכך יגבירו את החשיפה שלכם.

  קידום אתרים באמצעות קהילות חברתיות


   
 • הדברים שאני אוהב בגוגל (07/10/2011)

  הדברים שאני אוהב בגוגל.

  המילה גוגל מוכרת למבוגרים ולצעירים כאחד. תשאלו את מי שאתם רוצים שאלה כלשהי ובטוח שאם לא ידעו את התשובה הם יאמרו לכם "תחפשו בגוגל". בין כל מנועי החיפוש באינטרנט, לגוגל יש מעמד מיוחד. הוא ייחודי, מרגש, חדשני וחלוץ בתחומו. כמו שוחרי ההרפתקאות בעבר, שהפליגו בימים שלא נחקרו, גוגל מפליג ביקום המקוון בחיפוש אחר הרפתקאות.
  גוגל הוא שרות קל לשימוש ששם לו מטרה לספק את כל המידע האפשרי בקליק אחד. השימוש במונח המתמטי גוגול, שפירושה 1 ולאחריו 100 אפסים, מתוחכם מאוד. מידע אין סופי שמוצג באופן מאורגן ומסודר.
  גוגל אינו מערכת שגרתית. משמעות הפילוסופיה שלו ומחויבותו להכלת עלויות היא שכל עובד בכל מקום בעולם אחראי על משימות רבות ותורם בפועל למפעל העצום הזה. עבודה והנאה שזורים זה בזה אצל עובדי גוגל שנהנים מעבודתם ומחויבים ליצירת שלמות בחיפוש. וכך, לעובדים ברחבי העולם, המדברים בשפות שונות, שיונקים מתרבויות שונות ומגוונות, יש דבר אחד במשותף "הם אוכלים ונושמים גוגל".
  זוהי הפשטות והאמונה בצוות העובדים שמאפשרות לגוגל להיות הטוב מכולם. כולם שותפים למאמץ היצירה וכך במהירות שיא מוצגים חידושים למשתמשים- בין אם מדובר בבודק איות או בחיפוש מספרים שמאפשר חיפוש בגוגל גם דרך הטלפון הסלולארי. המפתח להצלחה טמון בתובנה שלמידע אין סוף. רק התחלה. שמהיר טוב יותר מאיטי. בגוגל מתחייבים למתן מענה מיידי לשאלות הגולשים. הסוד להצלחה הוא ההתמקדות  בצרכי המשתמשים והפשטת הדברים, ולא לסטות מהעיקר. להתרכז בחיפוש.
  לסיסמה "אל תעשה כל רע" יש הגיון עסקי חזק. סיסמה זו שבה ומדגישה את האידיאלים והפילוסופיות של העסק. למעשה, אחד הדברים שאנשים אוהבים בגוגל הוא שהחברה דוגלת ומאמינה ברעיונותיה. גוגל היה ייחודי בסירובו להיכנע לצווי בית משפט ולחשוף תיעודים של בקשות חיפוש. מצד שני, לגוגל יש את היכולת להתאים עצמו לצרכים המשתנים. בסין למשל, גוגל שינה כיוון, וצנזר מידע ואתרים של ארגוני זכויות אדם.
  גוגל חדר ללבבות כולם והפך לחלק מחיינו. Gmail, Gtalk, בלוגים, חדשות, מפות ועוד. כל מה שאדם זקוק לו או חולם עליו הופך למציאות ומה שחשוב, ללא שום עלות למשתמשים. עובדי גוגל הם ידידותיים, מסייעים, נמרצים ומלאי השראה. הם מעוררים הערצה בקרב גולשי האינטרנט. זה אינו סתם שירות. לגוגל יש חוש עסקי יוצא מן הכלל.
  השימושיות היא מטרה בגוגל והפשטות היא הסיסמה הסודית שלהם. כל מה שהוא בפועל מורכב, לא נתפס ככזה בעיני הגולש. בגוגל מבינים שעל מנת להוביל, כל אחד צריך להיות מסוגל להשתמש בשירותים שהם מציעים, גם מי שאין לו ראש טכני, גם הצעירים וגם המבוגרים. אסור שהמשתמשים יתקלו באופני הפעלה מורכבים. אין גבול רחוק מידי ואין בעיה קשה מידי. כשהם נתקלים בבעיה, בגוגל יעשו הכל על מנת לפתור אותה.
  חכמים, מסורים ומחויבים. אלו שלוש המילים בהן ניתן לתאר את עובדי גוגל ברחבי העולם.

  קידום אתר אינטרנט זה תכל'ס


   
 • עיצוב האתר וקידום אתרים - מה הקשר? (25/11/2011)

  קידום אתרים ועיצוב האתר:

  האם האתר שלי יכול גם להיראות טוב וגם להגיע לדירוג טוב?

  במאמר אביא דוגמה אמיתית ואת גישת העיצוב והקידום בה השתמשתי.
  הודות לחברות המקצועיות הרבות לשיווק וקידום במנועי החיפוש, המקומות הראשונים בדפי התוצאות מלאים בקישורים לחברות שיכולות להרשות לעצמן לשלם על שרות כזה.

   יחד עם זאת, גם אתם יכולים לנצל חלק מהטקטיקות ולשפר את דירוג האתר שלכם במנועי החיפוש. למעשה, הטקטיקות הבסיסיות ביותר יכולות לקדם אתכם ממקום 800 למקום 300. אולם דווקא ההתקדמות בין המקומות הראשונים של הדירוג היא מייגעת. אתם משקיעים מאמצים רבים רק בשביל לראות התקדמות מינימאלית בדירוג.
  כיצד מבצעים את השינוי המקיף הדרוש לצורך קבלת מיקום משמעותי בדירוג מבלי להתפשר על עיצוב האתר שלכם?

  אסור ואי אפשר להתעלם מהעיצוב.
  אם יש לכם כבר אתר קיים, הוא בוודאי כבר מהווה חלק מהתוכן השיווקי שלכם. גם אם האתר שלכם מעוצב באופן חופשי יותר, הוא צריך תמיד להיות מעוצב כך שיזוהה כשלוחה של העסק שלכם.
  לא ניתן להתעלם סתם כך מעובדה זו, רק לצורך השגת היעד של מיקום בראש רשימת התוצאות. אם המחקר שביצעתם על קידום בתוצאות מנועי החיפוש הותיר אתכם עמוסי מחשבות על תוכן, דפים רוויי מילות מפתח וטקסט מקשר, הרי שאתם כבר מבינים את חלק מעמודי התווך של הקידום במנועי החיפוש.
  ואם אתם מהססים, אינכם לבד - אם אני אבצע את כל פעולות ה-
  SEO   הנחוצות ואמצא את עצמי במקום הראשון, מי בכלל ירצה להגיע לאתר כל כך משעמם שאני אפילו מתבייש להפנות אליו אנשים?
  ישנן שתי דרכים לשילוב מוצלח בין עיצוב לבין
  SEO  . הראשונה היא להיות חברת "מניה כחולה" ו/או אחת מ- 500 החברות ברשימת Fortune  , עם תקציבי פרסום ומיתוג של מיליוני דולרים שישלבו את כתובת האתר שלכם בפרסומות בטלוויזיה, ברדיו, בלוחות פרסום, מסיבות יחסי ציבור ובמתנות שיחולקו לצרכנים ועליהן מודפס הלוגו שלכם.
  מאחר ואתם כנראה אינכם משתייכים לרשימה הזו, הבה נביט על האפשרות השנייה. היא מתחילה במחקר קטן של השוק אליו אתם משתייכים, קצת תכנון יצירתי ומחושב ומעצב שהוא גם איש קידום אתרים שמבין לפחות את יסודות ה-
  CSS   (גיליון סגנון מדורג) וטכניקות התכנות ב- HTML  . או בשילוב בין כמה אנשים בעלי כישורים אלה שיכולים גם לעבוד יחד באופן משביע רצון.

  עיצוב נועד לחוברות פרסום, תוצאות מיידיות מתקבלות ברשת.
  זאת אינה האמת כולה, אולם חשוב לבצע אבחנה והשוואה בין עיצוב לבין
  SEO  . למעשה, בתחום הקידום יש צורך גם בכמות וגם ברמת הפירוט של הטקסט ממש כמו בחוברות פרסומיות, אולם עיצוב אתר טוב צריך ללכוד את תשומת ליבו של הצרכן בחמש שניות. קשה מאד לקרוא ולספוג את כל התוכן של חוברת פרסומית בפחות מחמש שניות.
  מנועי החיפוש זקוקים לתוכן עשיר, הקשרי, נאות, משתנה ושנון. ועל מנת שהם יוכלו לדרג את האתר שלכם, כל אלה חייבים להיות בדפים שלכם. אולם אם הדפים שלכם אינם מאורגנים היטב ולא רציפים, אף אחד לא יטרח להתבונן בהם ובמה שיש לכם להציע.

  המבנה החשוב ביותר - עיצוב ו- SEO   המושכים את העין.
  האמת העצובה היא שקשה מאד לקדם אתר מבלי לבצע בו שינוי מקיף וכולל. ותיכף תבינו גם למה. העיצוב וה-
  SEO   צריכים להיות משולבים זה בזה בכל היבט של כל אחד מהם, ולכונן ביניהם יחסים הדדיים במלוא מובן המילה. הבה נתבונן בדוגמה פשוטה לעניין. נאמר ואתם מעוניינים לקדם דף עבור מילות המפתח "מתכון ללחם דלעת".
  מנקודת המבט של עיצוב הדף,הכותרת צריכה להיות "מתכון ללחם דלעת", להיות כתובה בגופן נאה וקל לקריאה כשהמילים יכולים להיות בצבע כתום- חום. ואולי נוסיף לכותרת מסגרת דקה ירקרקה.
  יש דרכים רבות ליצור כותרת צבעונית פשוטה שכזאת. אולם, רק דרך אחת תהיה הטובה ביותר הן למטרות העיצוב והן למטרות הקידום, והיא, להשתמש בגיליון סגנונות מדורג, או
  CSS  . בנוסף, אותה שורת קוד המכילה את המשפט "מתכון ללחם דלעת" צריכה להיות קרובה ככל האפשר לראש הדף (CSS  מאפשר זאת).
  לצופה, הטקסט של המתכון עצמו יראה טוב יותר אם יופיע לימינה של תמונה של פרוסת לחם דלעת מרוחה בחמאה על צלחת קטנה ולידה ספל קפה מהביל.
  הקידום צריך להתבטא ברשימת המרכיבים ובהוראות האפייה. כך מנועי החיפוש יוכלו להבין שהמרכיבים באמת קשורים למילים עבורן ביצענו את האופטימיזציה - "מתכון ללחם דלעת".
  בנוסף, יהיה צורך בתוספת של שורות קוד רבות אם נרצה לערוך את המרכיבים וההוראות בצורת טבלה ללא שימוש ב-
  CSS. מנועי החיפוש אינם אוהבים שורות קוד מיותרות. למעשה, אותן שורות "מיותרות" יכולות להפחית מחשיבותן של מילות המפתח ולפגוע בדירוג.
  שימו לב: בדף הקוד, תוספת מיותרת של כמה אלפי תווים מכפי שנדרש על מנת לארגן את כל התוכן הזה בדרך כלל רק תעלה את משך הטעינה של הדף והיא יכולה להיות מקובלת. אולם משך הטעינה הזה עבור מנועי החיפוש הוא רכיב מצטבר. מנוע החיפוש אינו מוכן לקרוא דף אחרי דף, אתר אחרי אתר, מיליארדי תווים של קוד לא חשוב, על מנת לחשוף את הטקסט הרלבנטי. ולכן, ככל שתהיינה פחות שורות קוד, יעלו הסיכויים שלכם במנועי החיפוש.
  מוסר השכל: פחות קוד, יותר תוכן.

  כשאומרים SEO בדרך כלל מתכוונים לעשייה מחדש.
  בדוגמת הדלעת, השימוש ב-
  CSS מונע כמעט לחלוטין את הצורך בתוספות קוד מיותרות והוא מאפשר לנו למקם את הטקסט מימין לתמונה.
  כעת, תארו לעצמכם שמישהו כבר יצר את הדף הזה בשיטות תכנות אחרות. הדף עדיין יכול להיות תואם
  W3C, מתוכנת היטב ומשרת את מטרתו. אולם, ללא עיצוב ותכנות מכווני אופטימיזציה כפי שמפורט בדוגמה שהצגתי, התוצאה הסופית לא תגיע לדירוג משמעותי.
  אתם יכולים להיות בטוחים שישנם לפחות 30 אתרים שנבנו לצורך קבלת דירוג גבוה למילים "מתכון ללחם דלעת". מדוע אתם חושבים שהשתמשתי במספר 30? מכיוון שסביר להניח, שאם לא תופיעו באחד משלושת דפי התוצאות הראשונים, אף אחד לא יראה אתכם.
  בעוד שהדוגמה שהצגתי היא פשוטה ביותר, ברור לכם בוודאי שלא ניתן לקדם דף זה מבלי לעשות אותו מחדש. לא תמיד זה המצב, אולם אם נרחיב את הדוגמה לאתר בעל דפים רבים ומורכבים, אתם מבינים את גודל הבעיה.

  חשיבותה של האסתטיקה לעומת התנועה אל האתר.
  כל אחד יודע בליבו כיצד הוא רוצה שהאתר שלו יראה. גורם היופי - דפי פלאש, רכיבי גראפיקה ופלאש "מגניבים" צריכים להצדיק את עצמם על פי תרומתם לתוצאה הסופית. אם ברצונכם ליצור או לקבע נוכחות מקוונת, אין ברירה. כאן תצטרכו להתפשר.

  הבינו את התפקיד המדויק שצריך להיות לאתר שלכם במערך השיווקי של העסק שלכם.
  שאלו את עצמכם מה היא המטרה של האתר ומי הקהל שלו? האם האתר מיועד ללקוחות קיימים? האם מטרתו להביא לקוחות חדשים? לחדור לפלחי שוק חדשים?
  שאלו את עצמכם באיזו מידה מאמצי השיווק האחרים שלכם מקדמים את האתר שלכם?
  שאלו את עצמכם האם האתר שלכם הוא עוד שלוחה שיווקית שצריכה להיות בעל אותו מראה גראפי כולל?
  שאלו את עצמכם האם האתר שלכם אמור לחזק את כוח המכירה שלכם או שהוא הוא כוח המכירה שלכם?
  רוב הסיכויים שאין לכם תשובה יחידה וחד משמעית לשאלות אלה. וזה בסדר. זה יתן למעצב/מקדם האתרים שלכם משהו לישון עליו ולהגיע לפתרונות יצירתיים שמתאימים במיוחד לכם.

  תיאור מקרה אמיתי של שמירה על שיווי משקל בין עיצוב לבין SEO ויכולת מכירה.
  אם אתם מוכרים תכשיטים רק באופן מקוון, חשוב שיהיה לכם קטלוג בעל איכות צילומים מעולה ותמונות תקריב מפורטות, ברזולוציה גבוהה. ועדיין אם ברצונכם גם למכור את התכשיטים האלה, רצוי שתבצעו קידום ואופטימיזציה לאתר.
  אם חברה כזו הייתה מגיעה אלי עם פרויקט כזה, ההמלצה שלי עבורם הייתה: אם אתם מוכרים מוצר, אנשים צריכים לראות אותו. אתם צריכים הרבה תמונות טובות. האתר צריך להיות עשוי מעולה עם שיק וקל לניווט. דף הבית צריך ללכוד את תשומת לב הקונים. אם מדובר בתכשיטים יקרים מאוד, האתר צריך להיות אלגנטי וברמה גבוהה. גם אם מדובר בתכשיטים בעבודת יד, האתר לא צריך להיראות עבודת יד.
  אולם, מאחר ואין לכם חלון ראווה לחנות שלכם, אם קהילת הגולשים לא תוכל למצוא אתכם, העסק שלכם יכשל. וכך, הייתי מבצע להם אופטימיזציה ברמה גבוהה לדף הבית שמכיל תוכן הנוגע לאיכות המוצרים ולפרופיל החברה וכדומה. זה יהווה נוסח נפלא גם למכירות. אוסיף לכך מספר פריטים מיוחדים מהקטלוג עם תיאורים מתחת לתמונות ממוקמות בתבונה בפורמט
  gif ו- jpeg וגראפיקה עם יכולת קריאות שבנויה ב- CSS, והנה קיבלנו עימוד יעיל ויפה, עשיר בתוכן עם אופטימיזציה גבוהה.
  אציב את הקישור לקטלוג במקום גלוי ובולט. אני מדגיש שהקטלוג אינו דף הבית. אכלול באתר מספר דפי עומק, מנוסחים היטב, על ההיסטוריה של חלק מהפריטים ואציב בהם את מילות המפתח המיועדות ומספר מצומצם של תמונות. ושוב, מיקום בולט של הקישור אל הקטלוג חשוב מאין כמוהו. כך נוצר גם תוכן רלבנטי למנועי החיפוש וגם דפים נוספים שידורגו על ידיהם.
  הקטלוג יכול להיות מסד נתונים, פשוט וקל לעדכון והרי לכם הבסיס לבניית דירוג טוב במנועי החיפוש.

  תכנון האתר שלכם.


  אם המעצב שלכם אינו עוסק בקידום אתרים במנועי החיפוש, שכרו את שירותיו של מקדם שיעבוד בשילוב עם המעצב כבר עם תחילת פיתוח האתר

   

  שלכם.

   

   אם אתם רוצים נוכחות גלויה שאינה תלויה בשיטות השיווק המסורתיות, שתציג אתכם בפני קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם, אתם מוכרחים לבצע

   

   אופטימיזציה.


  עם כל ההתקדמות ב-
  CSS וב- HTML הטקסט כיום יכול להיות גמיש ולהוות רכיב עיצובי מושך עם אין ספור אפשרויות.

   

   קידום האתר כרוך בשמירה על כמה כללים נוקשים שיש למלא אחריהם.

   

  ניתן לשלבו בהצלחה עם עיצוב יצירתי ומושך את העין.

   

  אם המעצב והמקדם אינם אותו אדם, או אינם משתייכים לאותה חברה, עליכם לוודא שהם יכולים לפתח יחסי עבודה טובים ביניהם.

   

  אריה גלר - קידום אתרים במנועי חיפוש

   


   
 • קידום אתרים מקצועי - לעסק שלי? (14/05/2012)

  אין כמו האינטרנט לשיווק העסק שלכם. לא משנה אם יש לכם מסעדה, אולם אירועים או פיצוציה ברשות הפלסטינית, הדרך הבטוחה {והזולה יחסית} ביותר למשוך כמה שיותר לקוחות היא באמצעות אתר אינטרנט. כדי להקים לעצמכם אתר אינטרנט יעיל תצטרכו לפנות למעצב אתרים, שידע להתאים את מראה האתר למיתוג הספציפי של העסק שלכם,כמו כן לפנות בצורה הטובה ביותר לקהל הלקוחות הפוטנציאלים שלכם. לאחר מכן תעבור העבודה למתכנת, ותוך פחות מחודש יכול להיות לכם אתר לתפארת מדינת היהודים – היא מדינת ישראל. אם נדמה לכם שכאן מסתיימת עבודתם ואתם יכולים להישען אחורה מול מסך המחשב ולחכות למיליונים, צפויה לכם אכזבה. מלבד המשפחה והחברים (שיכנסו לאתר שלכם בעיקר מתוך נימוס...), רוב הגולשים יגיעו אליכם דרך מנועי חיפוש כמו גוגל ושו"ת , אך למרבה הצער תוצאות החיפוש שם יראו קודם כל את המתחרים שלכם, ואם לא נעזרתם במומחה לקידום אתרים מקצועי, תמצאו את האתר שלכם במקרה הטוב בעמוד העשרים {מינימום} של תוצאות החיפוש. אל דאגה, רוב מקדמי אתרים יודעים כיצד פועלים מנועי החיפוש מאחורי הקלעים, והם יגרמו לאתר שלכם להפסיק להתחבא. קידום אתרים מקצועי משתמש בשירותיהם של כותבי תוכן מקצועיים, שיודעים אילו מילות מפתח מאפיינות את התחום שלכם, ואיך לשלב אותן בצורה האופטימאלית באתר. תוך שבועות ספורים תראו איך אט אט מתקדם האתר שלכם במעלה הרשימה, ובסופו של דבר מגיע לעמוד הראשון. עכשיו כבר באמת תוכלו לחכות למיליונים {או לפחות למחזור נורמאלי כל חודש} נכתב ע"י אריה גלר , תכלס שיווק חכם באינטרנט
BizMakeBiz פותח ע"י